ZLATO PRO ČESKO! Dělené první místo jde Česku a Finsku, Švýcaři získali tři medaile

ne 2. 7. 2024 se v rámci Juniorského mistrovství světa v orientačním běhu 2024 uskutečnil závod ve sprintu, který přilákal 305 závodníků ze 37 zemí. Místem konání akce bylo historické město Stříbro, pro českou výpravu se nicméně jednalo o město doslova zlaté. Po bezchybném výkonu si pro svůj premiérový titul juniorské mistryně světa doběhla Michaela Novotná, která se o nejvyšší stupínek podělila s Eli Punto z Finska, když obě závodnice dosáhly shodného času. Jedná se o první medailový zápis domácího týmu na šampionátu.

V mužích si ve Stříbře pro zlato doběhl Matthieu Buehrer ze Švýcarska před Iverem Dalsaunem Thunem z Norska a Loicem Bergerem ze Švýcarska. V ženské kategorii jsme mohli sledovali boj, který skončil děleným prvním místem pro Eli Punto z Finska a Michaelu Novotnou z Česka. Závodníci zavítali nejen do sportovního areálu, ale i do historického centra a nevynechali ani renesanční radnici.

Tímto na šampionátu přecházíme od městských sprintů k lesním disciplínám a těšíme se na to, co nadějní junioři předvedou na klasické trati v Hůrkách.