I pátý NoMen Run opět vyhrály RUN&MUM

Na start 5. ročníku běžecké štafety pro ženy se v sobotu 13. dubna postavilo rekordních 116 týmů. A z Vysočina Arény do 88 kilometrů vzdálené Velké Bíteše doběhly všechny. V předchozích čtyřech ročnících pravidelně vyhrával brněnský tým RUN&MUM, a nejinak tomu bylo i letos.

Víc týmů zatím nikdy nestartovalo

Na start NoMen Run se postavilo 116 týmů ze 120 registrovaných. Víc týmů zatím nikdy nestartovalo. „Letos jsme měli hodně změn v týmech na poslední chvíli – buď vyběhla náhradnice, nebo se čtyřčlenný tým několikrát měnil na tříčlenný – a klobouk dolů, že to holky zvládly,“ přibližuje hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová.

Tým RUN&MUM dokázal opět obhájit vítězství

Vítězky RUN&MUM letos kvůli zranění a těhotenství obměnily polovinu týmu. Přesto dokázaly vítězství obhájit s časem 7:02:46„Trasu známe jako své boty, tahle zkušenost nám hodně pomohla. Letos jsme měly velkou konkurenci, na poslední předávce byl rozdíl pouze dvacet vteřin,“ říká Hana Urbánková Alfery z RUN&MUM a dodává, že správné rozložení sil je v podobném závodě nutností.

Jedná se o čistě ženskou štafetu, což je v České republice jediný závod svého druhu. Více informací o závodu NoMen Run najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Na druhé příčce se umístil tým Adidas Runners Prague s osmiminutovou ztrátou na vítězky v čase 7:10:47. Bronz letos patří Kometkám, které se na startovní pole po roční absenci vrátily a zvládly to včase 7:26:17. Tradiční účastnicí závodu je Katka Kováč, která si 88kilometrovou trasu zaběhla už podruhé sama. A v úctyhodném čase 9:47:32. Nejmladším týmem byly letos Rychlé želvy, které k účasti v závodě potřebovaly souhlas rodičů, protože je jim 17 let. NoMen Run úspěšně dokončily včase 9:41:45.

Běželo se v náročných podmínkách

Běželo se v náročných podmínkách zimního trailu s teplotami kolem nuly. „Už jsme během těch pěti let uspokojily závodnice, kterým vyhovuje téměř letní vedro, ideální jarní sluníčko i vlezlá zima s deštěm. Klaním se před všemi holkami, které to zvládly a dokázaly si to dnes užít,“ uvedla po závodě hlavní organizátorka Květa Látalová.

Trasa závodu byla rozdělená na osm úseků v délce 7-12 kilometrů, které si běžkyně dopředu rozdělily. Vyrazily z Vysočina Arény do Studnice, poté Velkých Janovic, kolem přehrady do Víru a odtud přes Štěpánov do Nedvědice. Přes hrad Pernštejn se pak vydaly do Habří, Borovníku a cílem proběhly ve Velké Bíteši.