Zátopkův Zlatý týden se stal kořistí pro Brunnera a Bayerovou

Ve dnech 20.7. – 27.7. se v Praze uskutečnil 9. ročník běžeckého seriálu Zátopkův Zlatý týden, který celkově přilákal 778 účastníků, čímž bylo vytvořen nový účastnický rekord.

Zátopkův zlatý týden je seriál běžeckých závodů na počest tři zlatých medailí na 10 000 m5 000 m a maratón, které Emil Zátopek vybojoval v roce 1952 na Letních olympijských hrách v Helsinkách. Tyto běhy se konají každý rok pokaždé ve stejných dnech, které připomínají dny olympijského triumfu Emila Zátopka ( 20.červece 10 000 m , 24.července 5 000 m a 27.července maraton).

Podívejte se na další fotografie k článku…

V kategorii mužů zvítězil Jiří MILER z AC Mladá Boleslav časem 34:00,94 min. Na druhém místě doběhnul Radek BRUNNER z SK Babice časem 34:10,57 min a na třetím místě Josef VEBER z LK Tatran Chodov časem 34:43,73 min. V kategorii žen zvítězila Markéta GAJDORUSOVÁ z Chotěboře časem 40:07,80 min. Na druhém místě doběhla Sylvie KUBANKOVÁ z Atletika Šumperk časem 44:06,26 min a na třetím místě Lenka HARAMULOVÁ z ASK Slavia Praha časem 44:38,87 min.

Zlatá pětka v podání Jana Čelůstky a Reginy Procházkové

V neděli 24. července atletický stadion PSK Olymp Praha opět přivítal nadšené běžce, tentokrát však na poloviční trati než v první části celého seriálu. Zlaté pětky se zúčastnilo 155 závodníků, což je velmi pěkná účast. Počasí bylo o něco lepší než ve středu, protože bylo asi 8 stupňů méně.

V kategorii mužů zvítězil Jan ČELŮSTKA z FTVS UK Praha časem 15:21,52 min. Na druhém místě doběhnul Jiří MILER z AC Mladá Boleslav časem 15:31,45 min a na třetím místě Pavel PROCHÁZKA časem 16:13,79 min. V kategorii žen zvítězila Regina PROCHÁZKOVÁ ze Spartak Praha 4 časem 18:12,55 min. Na druhém místě doběhla Nikola SAMKOVÁ z BK Česká spořitelna časem 21:08,86 min a na třetím místě Valentýna KARPÍŠKOVÁ z klubu Lukysport časem 21:21,55 min.

Maratonská trať pro Brunnera a Kubankovou

Závěrečný den Zátopkova Zlatého týdne, který se uskutečnil ve středu 27. července v parku Stromovka na asfaltovém okruhu dlouhém 4 220 m, patřil Zlatému maratonu, půlmaratonu, silničnímu běhu na 10 km, štafetám a chůzi. Zazávodit si přišlo 555 účastníků. Počasí bylo hezké jen do startu maratonu. Těsně před startem začalo pršet a s malými přestávkami pršelo až do večera. Takže poprvé za devět let byli vytrvalci nuceni běžet delší dobu v dešti.

V kategorii mužů zvítězil Radek BRUNNER z SK Babice časem 2:37:38 hod. Na druhém místě doběhnul dvojnásobný vítěz a obhájce vítězství Michal KOVÁŘ z TJ Sokol Unhošť časem 2:45:24 hod a na třetím místě Josef VEBER z LK Tatran Chodov časem 2:50:42 hod. V kategorii žen zvítězila Sylvie KUBÁNKOVÁ z Atletika Šumperk časem 3:22:52 hod. Na druhém místě doběhla Zuzana KUBÍNOVÁ z Prahy 5 časem 3:28:53 hod. a na třetím místě Blanka MASNIČÁKOVÁ z Olomouce časem 3:33:41 hod.

Celkovými vítězi Radek Brunner a Lenka Bayerová

Pořadí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN 2016 v kategorii můžů bylo stejné jako při maratonu. Radek Brunner navíc vytvořil nový rekord, když v součtu tří časů dosáhl času 3:28:11 hod. a překonal tak čas 3:29:12,8 hod.z roku 2013, který dosáhnul Mulugeta Serbessa. Michal KOVÁŘ dosáhl času 3:37:21 hod a Josef VEBER 3:41:57 hod. V kategorii žen zvítězila Lenka BAYEROVÁ z TJ Sokol Unhošť celkovým časem 4:47:51 hod., na 2.místě skončila Dana BERNÁTOVÁ ze Zlína časem 5:11:14 hod. a na 3.místě Jana JELÍNKOVÁ (Báječné ženy v běhu) časem 5:13:25 hod.

Kategorii B (10 000 m + 5 000 m + půlmaraton) vyhrál Peter MAURER z AK Sokolov časem 2:14:31 hod. V kategorii žen zvítězila Veneranda KLEGR časem 2:58:05 hod. Kategorii C (10 000 m + 5 000 m + 10 km) vyhrál Jaroslav DRAŽAN z ASK Slavia Praha časem 1:27:50 hod. V kategorii žen zvítězila Nikola SAMKOVÁ časem 1:52:50 hod.

Desátý ročník běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se opět uskuteční ve stejné dny, kdy běžel Emil Zátopek na XV.OH v Helsinkách 1952 (10 000 m 27.července, 5 000 m 24.července a maraton 27.července ). Pokud to bude možné ,tak i na stejných místech jako letos.