Innsbruck Alpine Trailrunning Festival je minulostí, jaké jsou z něj dojmy?

O víkendu 2. až 4. 5. proběhl v rakouském Innsbrucku festival trailového běhání – Innsbruck Alpine Trailrunning Festival. Trasy závodníky provedly těmi nejkrásnějšími alpskými terény. Ti, kterým se podařilo dokončit si navíc odvážejí kvalifikační body pro UTMB.

Závodníci si mohli vybrat hned z 5 tras

Vybere si každý. V nabídce bylo od jednodušších a kratších tras o 15 a 25 km, až po maratonské a ultramaratonské vzdálenosti 42, 65 a královských 85 km. Všechny trasy závodníky provedly horským masivem Nordkette a kolem jezera Natterer See.

Královskou trasu zvládl nejrychleji Hallvard Schjolberg

Hallvard z týmu Lofoten Ultraloperklubb zvládl trasu dlouhou 87 km s převýšením více 3400m+ za neuvěřitelných 8 hodin a 37 minut. Jako druhý za ním doběhl Ital Jimmy Pellegrini v čase 8:50. A vítězné trio uzavírá domácí Rakušan Benjamin Bublak (8:52h).

Ženskou kategorii ovládla Australanka Balmanno

Mezi ženami úřadoval Kirra Balmanno s časem 10:24h. V závesu na druhém místě doběhla Sophia Schnabl (10:47h) a s lehkým odstupem si pro bronz doběhla švýcarská závodnice Denise Zimmermann s časem 12:19h

Kompletní výsledky najdete zde:

A jak závod viděla naše závodnice

Závod byl opravdu skvělý! Šťastně jsem doběhla do cíle ač druhou polovinu trasy pršelo 🙂 Ještě jednou děkuji za možnost zúčastnit se téhle sportovní akce. Myslím, že se tam příští rok vrátím. Bylo vidět, že město si závodu váží – všude visely vlajky s logem. Celková atmosféra závodu byla velice přátelská a klidná. Příjemně mě to překvapilo. Byl to opravdu trail až na první 3km po asfaltu a poslední kilometr po asfaltu. Startovalo se z centra města. Co se týká závodní konkurence asi nebyla veliká, protože jsem se umístila na krásném 15. místě 😀 (15km trasa byla nakonec 16,5km a místo 400m jsme nastoupali 570m+, ale to se ještě dá skousnout.