Golden Trail National Series odstartovala podnikem Salomon Baba – Kamzík!

Historický první závod prestižní Golden Trail National Series dnes proběhl v rámci tradičníhoslovenského závodu SALOMON Baba – Kamzík. Cílem a snahou Golden Trail National Series jepřivést na své závody skutečnou běžeckou špičku a dát příležitost top běžcům poměřit navzájemsvé kvality, což se v případě závodu SALOMON Baba – Kamzík podařilo.

Na startu se sešla užší špička české a slovenské vrchařské elity. V mužské kategorii vládla českášestice Jiří Čípa, Marek Causidis, Jiří Petr, Tomáš Křivohlávek, Radek Hübl a Jan Zemaník, z nichžjsou všichni až na ústeckoorlického rodáka Radka Hübla členové Salomon/Suunto týmu.Náhoda? Těžko říct 🙂 Výsledková listina pak vypadala následovně:

Výsledky – top 3 muži:

1. Jiří ČÍPA Salomon/Suunto, CZE – 01:36:24

2. Marek CAUSIDIS BUFF/SALOMON TEAM, CZE – 01:37:01

3. Jiří PETR Salomon/Suunto, CZE – 01:37:24

V hlavní kategorii žen zde už počtvrté v historii zvítězila skvěle běžící Katarína Lovrantová zeslovenského Salomon/Suunto týmu. Druhá za Katarínou doběhla specialistka na horské běhy Natalia Tomasiak z Polska. A třetí skončila Magda Horká z Prahy, která je mimochodem sestrou vítěze Jiřího Čípy.

Výsledky – top 3 ženy:

1. Katarína LOVRANTOVÁ Salomon/Suunto, SVK – 02:00:02

2. Natalia TOMASIAK Salomon Suunto Poland Team, POL – 02:00:49

3. Magda HORKÁ Praha-Zbraslav, CZE – 02:01:31

O kvalitě startovního pole nelze pochybovat, neboť byl překonán rekord trasy a to hned čtyřmizávodníky. Dosavadní rekordní čas zde měl hodnotu 1:40:33 a zaběhl ho Slovák Andrej Paulen.Mimo první tři závodníky tento čas překonal také čtvrtý Tomáš Křivohlávek s časem 1:38:30.

Tento ročník závodu SALOMON Baba – Kamzík nebyl úspěšný pouze z pohledu účasti elitníchzávodníků, ale také díky již tradičně celkově vysoké účasti. Na startovní listině trasy vedoucí zPezinské Baby na Kamzík (BK26) bylo zapsáno 585 závodníků. Trasu z Kamzíku přes Babu zpětna Kamzík (KBK53) absolvovalo 194 závodníků a ve startovní listině nejkratší trasy dlouhé 16 kmbylo 188 jmen.

Jak viděli závod vítěz a vítězka?

Jiří Čípa:

1) Jak se Vám líbil závod SALOMON Baba – Kamzík, a co říkáte atmosféře na startu a v cíli?

Závod byl moc pěkný, protože atmosféra kolem závodu byla super a moc jsem si užil finálovýkopec na Kamzíku.