Sportisimo 1/2 Maraton Praha zná své vítěze – Jiřímu Homoláčovi se osobní rekord překonat nepodařilo

Přesně v 10:00 se rozběhlo více než 10 000 běžců do už 21. ročníku Sporisimo 1/2Maratonu Praha. Jako tradičně, bylo i letos starotovní pole nabité v řádách zahraničních hvězd i českých elitních atletů. Na startovní listině figurovalo hned 9 běžců s osobákem pod 60 minut. A mezi ženami dokonce světová rekordmanka Joyciline Jepkosgei, která rekord zaběhla právě loni v Praze (1:04:51), která ovšem leto nezvítězila.

Po roce vítězný opět Bernard Kimeli

59:07. Čas vítězného Bernarda Kimeliho, který zvítězil v osobním rekordu. „Všechno bylo dobré, trať byla dobrá, vodiči byli dobří, všechno se vydařilo.“ Nechal se Bernard Slyšet při cílovém rozhovoru. Celkově se mezi muži dostali pod hodinu 3 závodníci, všichni Keňané.

Mezi ženami zvítězila také v osobním rekordu Caroline Chepkoech Kipkiru . Reprezentantka Kazachstánu zaběhla v Praze čas 1:05:49. „Jsem velmi šťastná.“ Do této věty by se dal shrnout pozávodní rozhovor a slova vítězné Caroline. Druhá skončila Lonah Chemtai Salpeter s časem 1:06:13. Trojku uzavírá  Lydia Njeri Mathathi s časem 1:07:52.

Homoláč v Praze osobák neposunul

Jiří Homoláč, ač se mu osobní rekord (1:03:23) podařit nepřekonalo, zvítězil mezi čechy, respektive mezi všemi evropany v čase 1:04:08. „Jsem rád, ale chtěl jsem útočit na lepší čas. Bohužel jsem víceméně běžel celý závod sám nebo ve dvou lidech. Mezi 15. a 20. km jsem ztratil asi nejvíce času – mělo tam foukat do zad, ale nefuklo, no…“ Sdělil Jiří Homoláč v cílovém rozhovoru.