Vítězství na Veletržním běhu pro Dana Orálka a Evu Krchovou + FOTKY Z VELETRŽNÍHO BĚHU KE STAŽENÍ

O víkendu 7. – 8. listopadu se na brněnském výstavišti uskutečnila sportovně kulturní akce Sport Life Run, jehož součástí byl Ženský běh na 5 km a Veletržní běh na 10 km.

Jako první byl na programu Ženský běh, který se konal v sobotu 7. listopadu. Trasa vedla po 5 km dlouhém okruhu a závodnice probíhaly různými uličkami a místami brněnského výstaviště. Součástí byl i týmový běh.

Nejrychlejší na této trati  byla Dana Fickerová s výkonem 19:37. Druhé místo obsadila v čase 19:59 Lucie Johaníková, třetí pak doběhla se strátou 32 vteřin na vítězku Lada Železná.

V neděli 8. listopadu si mohli svoji výkonnost ověřit kromě žen i muži, tentokrát na dvojnásobně dlouhé trati 10 km. Závodníci běželi po trati sobotního pětikilometrového okruhu, který obíhali dvakrát a krom závodu jednotlivců byl na programu i týmový běh.

Na desítce prventství vybojoval náš výborný ultramaratonec Daniel Orálek, který cílovou čáru proťal v čase 32:47. Druhou příčku obsadil s časem 34:45 Karel Petroš a třetí místo získal Pavel Franc s výkonem 35:01. V ženách získala prvenství Eva Krchová s časem 36:31. Druhé místo připadlo Evě Filipiové, která doběhla se ztrátou jedné minuty a 12 vteřin na vítězku. Třetí místo vybojovala s časem 40:27 Dana Fickerová.