V souboji na 60 kilometrů Mácháč Run Fest vyhrál těsně Roman Košťák, v pětadvacítce zabodovala Jana Nechanická

O víkendu za nádherného jarního počasí se konal Mácháč Run Fest pořádaný ultramaratoncem a dobrodruhem Janem Franckem.

Zájem o start byl veliký a maximální kapacita 200 účastníků byla již 3 týdny před závodem naplněna. V sobotu startovaly hned tři závody. Běh na 10 km, na 25 km a nejobtížnější pak dokonce na 60 km. Závod jednotlivců byl doplněn závodem se psem. Celý den zde na startu na břehu Máchova jezera (u RZ Precioza), který byl zároveň i cílem, panovala velmi příjemná atmosféra.

Nejdelší závod odstartoval v 9 h. Závodníci měli před sebou 3 různě dlouhá kola po lese a mezi pískovcovými útvary Máchova kraje. Především mezi muži se jednalo o velice vyrovnaný souboj. Nakonec Roman Košťák získal ve 3. kole náskok před Tomášem Kolaříkem a zvítězil nad ním s náskokem 1 minuty a 13 sekund s časem 5:48:21. 3. místo obsadil Jiří Januška, opět jen s malou, pouze 7 minutovou ztrátou. V ženách zvítězila s obrovskou převahou a téměř 1,5 hodinovým náskokem Alena Cermanová v čase 6:39:16.

Povzbuzování při závoduPovzbuzování při závodu

Více než dvojnásobně obsazeny byly závody na 10 a na 25 km, ve kterých běželo celkem 190 závodníků. 25 kilometrový závod odstartoval v 10 h, slunce už pořádně hřálo a všem těm, co neměli pořádně natrénováno nezbývalo nic jiného, než se řídit doporučením od Francke – občas se rozhlédněte, nadechněte se a užívejte si okolní krásy. Nádherná trasa, téměř žádný asfalt, písčité pěšiny a pískovcové skalní útvary. Pro místní běžce normální, pro neznalce Máchova kraje opravdová nádhera. V kopcovité krajině to byl docela boj. Nejrychleji běžel Jan Bavor z SK Miletín – v čase 1:47:14, z žen pak Jana Nechanická za 2:19:55.

Vítězové na 25 kmVítězové na 25 km

Večerní funky koncert a nedělní běh na boso jen vylepšily dokonalou atmosféru závodu.