V Pečkách vládli Jan Janů a Eva Vrabcová

Po několika letech jasných vítězství se letos v Pečkách rozhodovalo až na cílové čáře, kdy se z prvního místa radoval Jan Janů z Hvězdy Pardubice, který porazil Pavla Kubričana z Olympu Praha. Mezi ženami zopakovala loňské vítězství Eva Vrabcová-Nývltová.

V sobotu 10. března se v Pečkách sešli nejen běžci na 10 km, ale téměř 200 mladých běžeckých talentů v dětských kategoriích, mezi kterými se objevili možné naděje jako například David Pechek z Maratonstavu Úpice.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Na startu se sešlo přes 860 běžců

Na start hlavního závodu se postavilo přes 860 běžců, kteří vyběhli přesně v pravé poledne. První kilometr, který se běží městem Pečky, běžci rozběhli za 3:06, po tomto svižném začátku se na čele vytvořila přibližně 13 členná skupinka běžců, která druhý kilometr zaběhla za 3:16. Toto zpomalení se nelíbilo Petrovi Pechkovi, který se ujal diktovat tempo a opět zrychlil následují kilometry pod 3:10. Na 7 km se vedení ujal Jan Janů, který na čele závodu vydržel až do protnutí cílové pásky a mohl se radovat za vítězství a čas 31:17. Ve stejném čas doběhl do cíle Pavel Kubričan a třetí doběhl v čase 31:31 Petr Pechek.

Jedná se o tradiční oblíbený silniční závod na 10 km, který je „otvírákem“ běžecké závodní sezony. Více informací o Pečecké desítce najdete v termínovce.

Nový traťový rekord v podání Evy Vrabcové Nývltové

V ženách hned od startu nenechala nikoho na pochybách Eva Vrabcová Nývltová, na obrátce se otáčela za 16:53 a v cíli pokořila o 9 sekund hranici 34 minut a zaběhla tak nový traťový rekord. Druhá doběhla Petra Kamínková ze Svatého Kopečku u Olomouce v čase 35:46 a třetí Petra Kotlíková ze Slavoje Banes Pacov v čase 37:06.