ŠUTR v Divoké Šárce ovládl Radek Brunner s obrovským náskokem, vítězkou a jedinou ženou nejdelší tratě se stala Kristýna Hájková

V sobotu 23. 5. 2015 se konal tradiční jarní ŠUTR v pražské Divoké Šárce. V hlavním závodě na 72 km zvítězil ultramaratonec Radek Brunner s velkým náskokem na ostatní. Mezi ženami se na start postavila jediná žena Kristýna Hájková. Trať byla opravdu náročná, a tak si jakýkoliv výkon zasluhuje obdiv.

Startovní pole bylo omezené na počet účastníků a každý si mohl vybrat, zda poběží jedno nebo čtyři kola. Jedno kolo bylo dlouhé 18 km a mělo převýšení 500m+. Ten kdo se tedy vydal na trať nejdelší (72 km), převýšení 2000m+.

Největším favoritem závodů byl Radek Brunner (SK Babice), který běžel nejdelší trať, tedy 72 km a svou roli také potvrdil. Dokázal běžet všechna čtyři kola téměř stabilním tempem a porazit v čase na jedno kolo i spoustu těch, kteří běželi o jedno či dvě kola méně. Celkový čas měl 5:53:59 a jednotlivá kola pak v rozmezí 1:23:04 – 1:36:36. Za ním jako druhý, ale s hodinovým odstupem (7:07:37) doběhl Josef Rajský (Brandýs nad Labem – Stará Bole) a na třetím místě těsně za Rajským Jakub Podlešák (TK PINĎOUR) v čase 7:08:28. Na nejdelší trať se odvážila pouze jediná žena a tou byla Kristýna Hájková, která dokázala trať dokončit v pěkném čase (absolutně skončila na 6. místě) 7:40:29