Sušický horský běh v podání Jana Karbana a Hany Habartové

V sobotu 14. dubna se v Sušici konal 7. ročník Sušického horského běhu, náročného terénního závodu na 22 km, který vedl po kopcích nad řekou Otavou.

Letošní rok byl velkou zkouškou nejen pro pořadatele

Letošní rok byl velkou zkouškou nejen pro pořadatele, ale i pro závodníky. Dlouho se organizátoři rozmýšleli, zda vůbec 7. ročník Sušického horského běhu budou z organizačních důvodů pořádat. Jak týdny plynuly a situace se nelepšila, tak se naskýtala možnost, sportovní akci letos vynechat. Jelikož se ale tento běh stal nedílnou součástí sportovního kalendáře města Sušice, padla volba na 14. duben.

Jedná se o nádherný terénní závod na 22 km okolím obce Sušice a po kopcích nad řekou Otavou. Více informací o Sušickém horském běhu najdete v termínovce.

Jedním z nejdůležitějších úkolů bylo najít nové zázemí závodu, což se povedlo a začal kolotoč se zabezpečením. Žádost o grant nebyla realizována, a tak se sháněli sponzoři, kteří budou ochotni pomoct při obdarování závodnic a závodníků ve vypsaných kategoriích.

Sobotní ráno bylo zalito sluncem a pořadatelům spadl kámen ze srdce

Předpověď vyšla, sponzorů se podařilo získat dostatek , ale vyvstávala jediná otázka – kolik se přihlásí účastníků. Startovní pole nebylo moc početné jako v předcházejících letech. Na start se postavilo celkem 30 běžkyň a běžců. Z tohoto počtu byly tři štafety a jeden odvážlivec, který se na trať vydal s desetikilovou zátěží. V předešlých letech se závodu zúčastňovala skupinka německých závodníků ze sportovního klubu WSV Rabenstein. Svojí návštěvou poctili i sedmý ročník. Je potěšující, že se tak těžkého závodu účastnilo i hodně sušických běžců.

Mezi prvními v cíli se objevil Martin Doubek z AČR Strakonice , v čase 1:53:14,0 hod, který byl členem nejrychlejší štafety (Hovorka – Doubek). V jednotlivcích doběhl první Jan Karban (KARBIKE Blatná),1:54:57,0 hod. V ženských kategoriích byly nejlepší Hana Habartová ze Sušice (16-39 let) 2:55:46,0 hod a Jana Naxerová USK Plzeň (50-59 let) 2:26:13,0 hod. Druhá štafeta ve složení Brejcha –Nechutný SRTG Sušice dosáhla času 2:23:24,0 hod. Ženské duo Wallner Monika – Sabina WSV Rabenstein dosáhla času 2:40:52,0 hod. Jediným odvážlivcem se zátěží byl Vít Čabrádek OKT Klatovy,3:10:49,0 hod.

Na závěr děkujeme všem pořadatelům, strážníkům Městské policie a hlavně všem sponzorům bez kterých by se 7. ročník SHB 2018 nemohl uskutečnit.