STRC Lipno 1/2 maraton: Nejkrásnější závod seriálu vyhrál Endlman, mezi ženami se slušným náskokem Matrasová + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V neděli 23. srpna se konal v pořadí již 5. závod ze série STRC. Počasí tentokrát závodníkům přálo, a tak celé odpoledne proběhlo v příjemném duchu. Krásnou trať si proběhlo přes 500 běžců mezi nimiž byl nejrychlejší Tomáš Endlman, mezi ženami Kateřina Matrasová.

Závodníci běželi v korunách stromů

Podobně jako před dvěma týdny v Krkonoších, tak i na Lipně si závodníci mohli užít slunečného dne, ale s opoznání příjemnější 24 C teplotou. 21 km dlouhý okruh s převýšením přibližně 800 metrů zavedl běžce na zajímavou trať, jejímž zpestřením byla bezesporu pasáž s vyhlídkou v korunách stromů, kde byl zážitek navíc umocněn povzbuzováním návštěvníků vyhlídky. Velkou pochvalu určitě zaslouží část zhruba od 4 km, která byla vedena krásnými lesními cestičkami. Zde závodníci mohli doplnit energii, kterou ztratili v předchozím stoupání po sjezdovce.

Vzhledem k pozitivním ohlasům k tomuto závodu z předešlých let nebylo až tak velkým překvapením, že se na start hlavního závodu přihlásilo téměř 360 závodníků, celkově pak přes 500 běžců!

Bratři Endlmani doběhli těsně spolu, mezi ženami podruhé zvítězila Kateřina Matrasová

Hlavní závod na 21 km ovládli bratři Edlmani. Vítěz Tomáš Endlman protnul cílovou pásku v čase 1:31:58, což znamenalo zaostání za traťovým rekordem z minulého roku o pouhých 15 vteřin! V těsném závěsu doběhl bratr Martin Endlman a na třetím místě se pak umístil Jan Macoun v čase 1:34:52.

Mezi ženami se toho oproti minulému závodu v Krkonoších tolik neměnilo. První místo vybojovala opět suverénní Kateřina Matrasová za SK Chrast v čase 1:45:48. Na druhém místě se umístila Kamila Gregorová, která za vedoucí závodnicí zaostala o necelých 5 minut. Třetí pak skončila Barbora Nekolová. Vzhledem k tomu, že závod vynechala vedoucí závodnice série STRC Pavla Zahálková, tak se pořadí mezi ženami začíná velmi zajímavě zamotávat.

Na startu kratšího závodu na 10 km se ukázala i olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která celý závod rovněž odstartovala.