SILESIA kros 1/2marathon se stal kořistí pro Martina Ocáska a Tamaru Stonovou

V sobotu 22.10. se konal již šestý ročník běžeckého závodu SILESIA kros marathon. Běžci závodili na hlavních distancích 23 a 12 km, s převýšením 500 metrů.

Trať nabízela krásné scenérie azurové oblohy a podzimu

Počasí pořadatelům vyšlo, takže trať vedoucí z obce Raduň, přes Chvalíkovice, Kajlovec, Hradec nad Moravicí a s cílem v Opavě, nabízela krásné scenérie azurové oblohy a podzimu.

Jedná se o závod, který vede náherným prostředím v okolí Opavy. Více informací o SILESIA kros 1/2marathonu najdete v termínovce.

Hlavní závod na 23 km vyhrál Martin Ocásek v čase 1 h 35 min. S minutovým odstupem do cíle dorazil domácí běžec Oldřich Kokošek, třetí byl Roman Kovář. V ženách byla první Tamara Stonová, druhá Hana Přádková, třetí pak Petra Ševčíková.

Součástí závodu byla 12-ti km trať a nově dámský kros na 6 km

Kratší 12-ti kilometrová trať se stala kořistí domácího Davida Krále, druhou pozici bral Roman Janeček, třetí doběhl Aleš Zajíc. V ženách byla s přehledem první Barbora Blahutová, druhá se umístila Markéta Giergielová, třetí pak Hana Legerská.

První místo obsadila Tereza Skoumalová, druhá Barbora Šimonová, třetí Šárka Šímova. Mladí běžci měřili své síly v dětských závodech na tratích 100 – 1500 m.

Běžecký SILESIA kros se sčítal dohromady s jarním SILESIA bike marathonem v hodnocení double

Součtem 90 km cyklistiky a  23 km běžecké trati v mužích zvítězil Martin Haman, v ženách pak Lenka Vančurová. Na kratších distancích, 55 km cyklistiky a 12 km běhu, bral první místo Heindrich Lukáš, v ženách Klára Kubínová.

Závodu se zúčastnilo přes 350 běžců. Pořadatelé děkují závodníkům, partnerům a okolí za přízeň, a těší se na sedmnáctý ročník největší cyklistické akce v Opavě. SILESIA bike marathon se pojede 20.5.2017. Potkáme se na startu!