Fyzioterapie je obor, ke kterému mnozí ještě nemají takovou důvěru, jakou by si zasloužil. Dokud si ji totiž člověk na vlastní kůži nevyzkouší, neví pořádně ani o co se jedná. Většina běžeckých zranění a problémů se ale právě díky odborníkům, fyzioterapeutům dá velmi rychle a efektivně napravit.
Je současným hitem mezi sportovci, setkáte se s ním v každé posilovně, sportovním obchodu a v mnoha instruktážních videích na youtube či ve sportovních článcích. Pojďte se podívat na to, jak přesně válec neboli foam rolling funguje a jak jej použít tak, aby nám posloužil skutečně efektivně. Informace o něm, jak tomu bývá, nejsou vůbec jednotné.
První věc, kterou jsem pořídila, jako nastávající matka byla publikace „Cvičení a sport v těhotenství“. Nejsem žádná velká závodnice, ale sport k mému životu vždycky patřil a já jsem si nedokázala představit, že se ho na devět měsíců zřeknu.
Dnešní doba nabízí velké množství produktů, ve kterých je leckdy dost obtížné se vyznat. Luboš Truhlář, vrcholový triatlonista, vám představí některé z nich a také způsob, jakým je používat. Pojďme se podívat na některé z nich.
Superpotraviny je termín, který se vyskytuje stále častěji, mnoho z nich se může hodit i běžcům a dopomoct k lepším výkonům, jak se ale zorientovat v nepřeberné nabídce superpotravin?
Zelenina je nezbytnou a nenahraditelnou součástí naší stravy. Obsahuje spoustu důležitých vitamínů, minerálů, enzymů a nezbytné vlákniny. Je zásadotvorná, což je pro naše tělo a pro udržení správného pH našeho vnitřního prostředí velmi důležité.
Je možné být vegetariánem a podávat kvalitní běžecké výkony? Kolik známých běžců běžců doplňuje proteiny z rostliné stravy? O tom, že bezmasá strava vás nemusí zpomalit, ale naopak může dát vašemu běhání nový rozměr si můžete přečíst v následujících řádcích.
Už dlouho uvažujete nad tím, že přejdete na vegetariánskou stravu, ale obáváte se, že tím utrpí vaše forma či dokonce zdraví? V našem článku se dozvíte, jak můžete tuto změnu stravování provést co nejšetrněji, čím maso nahradit a jak se vám zpestří jídelníček.
Po běhu vás začaly podivně bolet záda nebo ramena, zčista jasna se u vás objevilo skokanské koleno nebo syndrom iliotibiálního traktu (ITB)? Přemýšlíte, čím by to tak asi mohlo být, nic vás nenapadá. Jediné co jste udělali jinak než obvykle je to, že jste si vzali svůj nový běžecký batoh, ledvinku nebo triko. Záhada je vyřešena, nevhodné běžecké doplňky mohou způsobovat běžecká zranění.
Mentální anorexie a bulimie patří mezi psychická onemocnění. Zvláštní je, že se s nimi vcelku často setkáváme u sportovců. Na první pohled krásná běžkyně, nikdo by neřekl, že se potýká s těmito obtížemi, ale bohužel opak bývá často pravdou.
Přichází podzim a s ním i první nachlazení a nemoci. Velké tepltoní výkyvy není radno podceňovat, a to jak oblečením, tak ani stravou. Tělo bude potřebovat více vitaminu C, který si neumí samo vyrobit, aby se dokázala přirozeně bránit. Citrusy jsou se svým vysokým obsahem vitaminu C ideální. Přečtěte si, jaké a jak konzumovat.
Náročný trénink, který vás prověří po fyzické stránce a na kterém se rozhodně nebudete nudit. Posílíte snad všechny svaly v těle, proběhnete se, nikdo vám nic neodpustí. Takový byl Karitraa Urban trénink na Praze 5.
Lidské zdraví je po chemické stránce závislé na sedmi hlavních složkách stravy: Voda – sacharidy (cukr, škroby, vláknina) – bílkoviny – tuky – vitamíny – minerály – fytolátky ( sloučeniny rostlinného původu). Co to detoxikace je, jak probíhá a jak ji případně podpořit?
Základním kamenem pro běžce dlouhých tratí a cestou k dalšímu zlepšení, když pomineme samotný trénink, je bez diskuzí strava, pitný režim a regenerace. Důležité je adekvátní množství energie, makronutrientů, vitamínů a minerálů.