Jeden z nejlepších maratonců historie Eliud Kipchoge si napravil reputaci po nevydařeném Londýnském maratonu loni na podzim a na NN Mission Marathon v Holandském Twente vyhrál v čase 2:04:30. Mezi ženami si vylepšila osobní rekord a taky splnila limit pro OH Němka Katharina Steinruck. Cílový čas stlačila na neskutečných 2:25:59. Pro české fanoušky byla výborná zpráva, že Marcela Joglová také splnila limit pro OH v Tokiu s časem 2:28:16!
Kladete si otázku, jestli běhat v kompresních podkolenkách a návlecích? Odpověď zní ANO. A to ne z důvodu módy, protože je to zrovna cool nebo že kompresní doplňky užívají ostatní. Komprese totiž dokáže významně pomoci vašim svalům, výkonu i regeneraci. A to je ten nejpádnější důvod, proč po kompresním oblečení sáhnout.
Když se narodí potomek, spousta věcí se obrátí vzhůru nohama. Naštěstí díky dnešním možnostem neznamená narození dítěte konec aktivního života. Běhat se dá s kočárkem bezpečně a dokonce pohodlně nejenom na hladkém rovném asfaltu. A tak můžou maminky nebo tatínkové vyrazit i na zajímavá místa do přírody.
Strava (a teď se nebavíme o jídle) je důležitou součástí tréninku pro stále více běžců. Obzvláště teď, kdy se pořádá minimum závodů. Strava segmenty jsou jednou z mála možností, jak si poměřit, kdo dál dočůrá. A COMPRESSPORT pro vás připravil výzvu! Kolik kilometrů za jeden týden uběhneš?
Diváci ji znají jako usměvavou herečku a moderátorku. Pokud ale zrovna nestojí před kamerou, věnuje se Lenka Vacvalová celé řadě zajímavých aktivit – módnímu návrhářství, dobrovolnické práci, pomoci onkologicky nemocným… A běhu na dlouhé trati. Nejen o něm, ale také o chuti pomáhat a překonávat sama sebe je její nová kniha Najdu odvahu.
Původně měl nejrychlejší maratonec běžet na NN Mission Marathon v Hamburgu už 11. dubna na uzavřeném okruhu společně s několika dalšími vybranými atlety. Díky restrikcím v oblasti Hamburgu je ale závod přesunut na 18. dubna do holandského Twente.
Většina lidí zná španělský ostrov Mallorca spíše jako plážovou destinaci vhodnou pro rodiny s dětmi. Ano, to Mallorca určitě je. Už méně známe ale je, že na tomto Baleárském ostrůvku je také táhlé pohoří zvané Serra de Tramuntana, které nabízí nespočet možností pro skutečně horské výběhy.
Stačí nazout boty, zapnout GPS záznam a vyběhnout. Zapojte se do iniciativy “Přispěj potem!”, kterou pořádá Nadace Premedis (garantem je Česká ergonomická společnost). Cílem celé akce, která začala v polovině března, je podpořit zdravotníky, ale též uzavřené restaurace a v neposlední řadě také všechny obyvatele k pravidelnému pohybu. Mezi zapojenými do projektu jsou i organizátoři MS v orientačním běhu 2021.
Speciál pro náročné běžce – efektivní trénink při nedostatku času, sportovní prohlídky a fyzioterapie, rozhovor s Marcelou Roflíkovou o mindfulness; Běhání na Yucatánu, závod Transgrancanaria v době pandemie, Utečtě jarní únavě a spoustu dalšího.
Tento rok je většina klasických podniků buď zrušena, nebo probíhají úplně jinou formou. Jedním takovým „speciálním“ závodem byl i ten v Monaku.
Asi není potřeba zmiňovat, že chytré hodinky patří k jedněm z oblíbených nositelností poslední let. Také právě proto je dnes na trhu obrovský výběr nejrůznějších modelů, které si můžete pořídit. Hodinky jako takové jsou odjakživa také stylovým doplňkem, což v současnosti převzaly rovněž chytré hodinky. Také proto zde máme pánské a dámské verze, ale třeba také hodinky dětské.
Yellow Ribbon run neboli Běh se žlutou stužkou má vizi, díky které lidé s trestní minulostí dostávají druhou šanci. Šanci vrátit se zpět do normálního života, začít znova. Měl jsem jedinečnou příležitost popovídat si s člověkem, který má o tuto šanci zájem. Dalibor má velkou část trestu za sebou, poslední dva roky si ale zpestřuje běžeckým tréninkem, který by pro něj měl už podruhé vyvrcholit závodem Yellow Ribbon Run. Povídali jsme si o tom, že běhat během výkonu trestu není samozřejmostí, jak se ve věznici vlastně trénuje nebo třeba o tom, jak se ve vězení může vytvořit běžecká komunita.
Nadějný start podzimu vystřídaly úplné zákazy pořádání sportovních akcí, a tak další pokračování novinek ze světa běhu nechalo na sebe čekat dlouhé dva měsíce. Přesto sportovní svět nespal. Velkou listopadovou událostí byl pokus Kiliana Jorneta na překonání světového rekordu na čtyřiadvacet hodin. Byli jsme rovněž svědky nejlepšího mužského půlmaratonu všech dob při kterém dokonce čtveřice afrických vytrvalců překonala původní světový rekord. Anebo po dlouhých letech český vytrvalec prolomil magickou hranici sedmi hodin na závodě na 100 kilometrů.
Letošní sezónu jsme si všichni představovali trošku jinak. Všem nám chybí běhání a setkávání se s ostatními. Musíme to ale ještě chvíli vydržet, zdraví je na prvním místě. A protože my se nevzdáváme a když nemůžeme běhat klasicky venku – společně, tak můžeme běhat alespoň virtuálně, přivedli jsme do České republiky unikátní platformu pro profesionální virtuální závody! O co se jedná a jaká byla druhá polovina sezóny?
Kilian Jornet, nejvíce oslavovaný horský běžec v historii trailrunningu a také muž, který dvakrát během jednoho týdne zdolal Mt. Everest, se rozhodl otestovat své limity na jiném “hřišti”. Již za týden se rozeběhne v novém silničním modelu obuvi Salomon S / LAB Phantasm po atletickém oválu v norském městě Måndalen a kroužit po jeho modrém mondu bude celých 24 hodin. Pro Jorneta, který dokázal zvítězit snad ve všech ikonických horských bězích, to bude zcela nová zkušenost a krok daleko za hranice jeho komfortní zóny, což však sám označuje jako něco velmi vzrušujícícho.