Dva nové tituly z nakladatelství Mladá fronta vás provedou dalšími úskalími běhu. Kniha Bosé běhání se pokusí vysvětlit, jak je to s přirzenou technikou došlapu a Jak utéct času se zaměřuje na ženu, která začala běhat po sedmdesátce a která překyuje energií a nadšením ze sportu.
Devítinásobný olympijský zlatý medailista a nejrychlejší muž planety Usain Bolt se objeví na filmových plátnech. Film I AM BOLT odhalí divákům, jak žijící sportovní legenda trénuje, závodí, relaxuje. Ale nejen to. Představí ho i v roli nejlepšího přítele, týmového parťáka a syna. Exkluzivní snímek o muži, který se stal inspirací pro mnoho generací, bude promítán v celosvětové premiéře v pondělí 28. listopadu ve stovkách kin celého světa, včetně necelé dvacítky českých.
Existuje typologie běžecké komunity nebo jsou všichni běžci stejní? To je otázka,na kterou právě v tomto člnku najdete odpověď. Řadíte se do nějaké skupiny v rámci běžců? Určitě, už třeba i tím, že běháte jenom pro radost.
Pokud se zajímáte o zdravou výživu, rádi s jídlem trochu experimentujete a nebojíte se používat netradiční suroviny, neměla by vaší pozornosti uniknout knižní novinka Raw pro zdraví a krásu. Kuchařka od Jitky Adamové, v níž naleznete 71 výtečných receptů a rovněž se dozvíte vše, co jste chtěli vědět o živé stravě.
Na knižních pultech se právě objevila novinka a vlastně první kniha na světě o celoročním běhání s holemi. Autor Milan Kůtek čtivou formou popisuje celý příběh o vzniku, vývoji a představení veřejnosti metody nordic running. Pokud vás tento nový sport zajímá, níže si můžete přečíst recenzi knihy.
První kniha na světě o celoročním běhání s holemi, novém fenoménu, za nějž autor knihy, Milan Kůtek, získal evropské ocenění. Nordic running, jak sám autor metodu pojmenoval, šetří především kolena a záda a je zdravější a bezpečnější než normální běh. Nordic running je vhodný pro profesionální i rekreační sportovce (od 15 do 100 let).
Po dočtení knihy mě napadly dvě věci – ten člověk, co to napsal, má neuvěřitelnou fantazii a nemá v hlavě nic jiného než běhání. A je fakt, že dvojice autorů Miloš Škorpil (ultramaratonec a jeden z největších propagátorů běhů v Čechách) a Milan Kůtek (učitel tělocviku, společenských věd a propagátor běhu s holemi) mojí úvahu potvrzuje.
S přicházejícím zimním obdobím každého běžce potkají dny, kdy bude třeba opět pořádně nakopnout do tréninku. Špatné počasí, zima či nedostatek denního světla jsou typické překážky, kvůli kterým někdy není lehké každodenní trénink absolvovat.
Od úterý 8. prosince 2015 budete můžete sledovat na televizi SPORT 5 třináctidílný unikátní seriál Obzory sportovních osobností. Seriál byl natočen v průběhu Festivalu Obzory, který se konal na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve dnech 7. až 8. listopadu 2015. V seriálu objevíte osobnosti ze světa cestování, pohybu v horách i běhu.
Výtěžek z knihy Ti, kteří utíkají pěšky od Milana Daňka byl věnovám na pomoc legendárnímu mexickému kmenu Tarahumarů. Kniha popisuje život a historii kmene Tarahumarů, přírodních běžců, a českou výpravu na běžecký závod s nimi.
Běhat můžete i v noci, ale dlouhé zimní večery jsou ideální na čtení a odpočinek. Zároveň vás inspirují a povzbudí při náročném tréninku v přípravném období.
Je mínus třicet stupňů pod nulou, blíží se sněhová bouře a jeden z padesáti nejtěžších závodů na světě – ultramaraton Arrowhead 135 – právě začíná. Závodníky čeká 135 mil, tedy 217 kilometrů dlouhý závod po lesních cestách pro sněžné skútry i po zamrzlých močálech napříč divočinou v severní Minessotě. Počasí během nejchladnějího období roku se prakticky nedá předvídat.
Ikona českého ultramaratonu Daniel Orálek (1970) vypráví o touze objevit svoje limity a pokusit se dostat za ně; bolesti, dřině a pochybnostem navzdory. Podíváte se s ním do rozpálené pouště v Badwateru, přiblíží vám atmosféru jedinečného závodu s mexickými indiány z kmene Tarahumara a také euforii i hluboké dno legendárního Spartathlonu.
7. a 8. listopadu se v Praze bude konat cestovatelský a outdoorový festival Obzory, jehož součástí bude kvalitní běžecký program. Přednášky a diskuse těch nejlepších běžců z České republiky a vyhlášení největších trailových závodů, to vše za necelý měsíc v Praze na Obzorech!
Úryvky jsou z „životopisné“ knihy našeho kolegy, kondičního běžce Oldy Čepelky, zakladatele Běhu na Ještěd. Kniha se jmenuje Maléry a já, vyšla loni, má 376 stran a největší kapitola se týká běhání. Dostanete ji na www.malery.cz (tam jsou i další podrobnosti) za 200 Kč.