„V první řadě bychom se měli naučit vychovat dobrého člověka, pak až vrcholového sportovce.“ Tato věta mi utkvěla v mysli při pročítání knihy Zdravé hranice úspěchu, která se věnuje sportovnímu prostředí dětí a dospívajících a možným nástrahám a nebezpečím.
Začátky jsou často těžké. Běh nevyjímaje. Naše běžecká příručka pro začátečníky ti jednoduchým a srozumitelným způsobem pomůže s úplnými běžeckými základy. Rozebereme si, jak se správně rozcvičit před během. Přiblížíme si základní zásady správného tréninku a jak vůbec k tréninku přistupovat. Naťukneme i výživu a regeneraci a samozřejmě pomůžeme s výběrem prvních běžeckých bot a dalšího vybavení. Krok po kroku od úplných začátků po tvůj první závod.
Koncem září vyšlo třetí číslo časopisu Svět běhu. Pro ty z vás, kteří ho ještě nemáte, přinášíme stručný přehled článků, na které se můžete těšit.
Oblíbený běžecký motivátor Eda Kožušník a novinářka Eva Podroužek Fryšarová vydávají další společný knižní počin. Nová příručka 112 běžeckých tipů nese podtitul ‚Vše, co jste chtěli vědět o zdraví, stravě a běhání’ a autoři si tentokrát přizvali na pomoc další trojici odbornic. Tradičně nechybí ani inspirativní příběhy běžkyň a běžců, kteří se díky projektu Prostě běž! rozběhli.
Časopis Svět běhu je v tiskárně a vy máte poslední možnost ho mít také! Speciál o Mistrovství světa v orientačním běhu, rozhvovor s Petrou Pastorovou a Janem Kervitcerem, článek o běhání ve znečištěním ovzduší a spoustu dalšího.
Časopis Svět běhu je v tiskárně, máte poslední možnost ho mít také! a spoustu dalšího! Představení NN Running týmu, Temné kouty bežce, rozhovor s Paulinou žijící v Singapuru, vše o ploché noze, moje první ultra, Přeběh Roháčů a spoustu dalšího!
Časopis Svět běhu míří do tiskárny, máte poslední možnost ho mít také! Vystupte z komfortní zóny, Vliv tréninku na imunitu běžce, Winter Warrior Finland – překážkový závod za polárním kruhem, tipy na běžecké trasy, rozhovor s Marcelou Vašínovou a spoustu dalšího!
Nová kniha od fyzioterapeutky Terezy Pytlové popisuje základy zdravého obouvání a výhody chůze naboso pro děti i dospělé.
V prvním ročníku na scenáristice nám jeden profesor řekl, že umělci nesportují. Většina mých spolužáků se na tom jenom lehce pousmála a neprotestovala. Taky jsem se zasmála, ale hlava se mi rozjela na plné obrátky. V té době jsem ještě moc neběhala, můj osobní rekord nepřesáhl pět kilometrů, no spoustu času jsem trávila horolezectvím a nově i chozením po horách. Neměla jsem pocit, že bych byla na vrcholu svých sil, ale sportu jsem pár hodin týdně věnovala. A taky jsem psala. Co to tedy mělo znamenat? Že nejsem umělec?
Vše nasvědčuje tomu, že ještě nějakou dobu zůstaneme doma. Ano, za zdravotní vycházku v parku se leckdy schová i nedělní long-run nebo středeční intervaly. Ale ať chceme nebo ne, doma teď prostě budeme trávit více času. Aby zůstala naše mysl stejně svěží, jako naše nohy, je třeba ji zaměstnávat i nechat odpočívat. Proto jsme pro vás v redakci dali dohromady naše oblíbené podcasty s běžeckými osobnostmi, u kterých můžete umývat okna nebo třeba posilovat (aby vaše nohy zůstaly aspoň tak svěží jako vaše mysl). Anebo běžecké filmy a videa, které vás inspirují a pomůžou vám přečkat tento čas závodního temna.
Příprava posledního letošního čísla je již v plném proudu. Kromě tréninkovém rad a tipů vám opět naservírujeme zajímavé rozhovory, tipy na závody, recenze vybavení a spoustu dalšího.