Pokud patříte mezi aktivní běžkyně a zároveň novopečené matky, jistě vás bude zajímat, jak co nejefektivněji posílit svoje břišní svaly a navrátit povolené břicho po porodu do původního stavu. Obecně platí, že se nic nemá uspěchat a se vším začít pěkně pozvolna…
Zpevněné pánevní dno je neodmyslitelnou součástí každého běžce a bez jeho správné funkce se běhání může stát nepříjemnou činností. Zatímco muži s touto oblastí problémy nemívají často, ženy naopak jsou k oslabení svalů pánevního dna mnohem náchylnější a nejohroženější skupinou jsou ženy po porodu, či v přechodu. Pokud právě tomuto problému čelíte, či jste se stala novopečenou matkou, tak hurá na posilování, poradím vám jak na to.
Už jste to asi tisíckrát slyšeli. Zdravé srdce, vytrvalost a pevné boty jsou úspěchem k běžecké „kariéře“. Je tomu opravdu tak? A kde jsou ty nejdůležitější body, díky kterým se při běhání stane tolik zranění?
Proč plánovat, když se doporučuje žít přítomností, netrápit se tím, co bude? Proč vůbec běhat, namáhat se? Že nám dlouhodobé vysedávání neprospívá, to už snad proniklo i k těm nejzarputilejším gaučovým povalečům. A že běh patří mezi nejpřirozenější pohybové aktivity, je viditelné v celé republice.
Už máte za sebou svůj první maraton? Pokud si chcete své hranice posunout ještě dál, můžete si zkusit ultramaraton. Ultramaratonem nazýváme vše, co je alespoň o pár kilometrů delší než maraton (42,195 km). Jak na to?
Tento čas rozhodně není snadné dosáhnout a je určen pro profi běžce, samozřejmě bez záruky.
Trendem běžecké komunity se stal běh naboso nebo také minimalistický běh. Člověk má při tomto běhu přirozenou techniku, ovšem je v současnosti vůbec možné se zout a jít běhat, když je většina populace zvyklá nosit obuv od narození?
Běháte více než 80 km týdně a chcete zaběhnout maraton ještě lépe a rychleji? Rádi soutěžíte a závodíte? Pak je tento plán určen právě pro vás. Cíl pro muže je čas okolo 2:30, pro ženy 2:50.
Jak doplňovat všechny potřebné živiny a látky, když jsem vitarián, tedy jím stravu, která není tepelně upravovaná a zároveň jsem vegan?
Opět osmitýdenní tréninkový plán aneb jak uběhnout 10 km lehce pod 40 minut. V průběhu tréninku se doporučuje provádět před a po běhu strečink, ve čtvrtek pak nejen strečink, ale i běžeckou abecedu.
Pravidelně závodíte a trénujete a chcete si zlepšit svůj čas? Tento tréninkový plán je určen pro běžce, kteří běhají 65 – 95 km týdně a chtějí zaběhnout závod za 34 – 40 minut (muži) a ženy za 38 – 44 minut.
Chcete si zlepšit čas v závodu? Tréninkový plán pro běžce, co běhají 40 – 80 km týdně a chtějí zaběhnout závod za 40 – 48 minut (muži) a ženy za 44 – 52 minut.
Chcete si dát pořádně do těla a váš závod se koná již za 6 týdnů? Jestliže pravidelně běháte a závodíte, zde najdete tréninkový plán, který by vám měl umožnit dosáhnout krásného výsledného času pod 20 minut.
Každý začátek je těžký. Pokud s běháním začínáte, měli byste dodržovat některé zásady, aby vás běhání nepřestalo bavit nebo abyste si nepřivodili úraz.
První závody máte již dávno za sebou a vaším cílem je zrychlit vaše tempo a celkově se zlepšit? Patříte-li mezi ambiciózní běžce, je tento osmitýdenní tréninkový plán určený právě pro vás. Díky osmitýdennímu tréninku byste měli dokázat uběhnout závod na 5 km v čase cca 19 – 22 minut. Samozřejmě bez záruky a rozhodně už musíte mít něco natrénováno.