Chystáte se na dlouhý závod se psem nebo na osamocený nedělní výběh? Plánujete výlet v horách nebo jste vášniví pejskaři-turisté? Pak pro vás máme pár tipů, které vám zlepší výsledek v závodě a udrží psa v dobré kondici a bez zranění.
Toto téma je součástí seriálu mých zkušeností z ultramaratonských běhů. Mám mnohaletou praxi z tréninku i závodění, devětkrát jsem běžel závod na 100 km, 19x na 24 hodin, 24x na 48 hodin a 20x jsem startoval v jiných závodech. Především bych chtěl upozornit na nejdůležitější úskalí této disciplíny.
Trénink a strava je součástí seriálu mých zkušeností z ultramaratonských běhů. Především bych chtěl upozornit na nejdůležitější úskalí této disciplíny. Tentokrát se zaměřím na správný trénink a stravu.
Správné stanovení cílů a regenerace jsou podstatnou částí tréninku. Toto téma je součástí seriálu mých zkušeností z ultramaratonských běhů. Především bych chtěl upozornit na nejdůležitější úskalí této disciplíny.
Pokus se rozhodnete vyjt na závod, je důležité si umět stanovit správnou taktiku v závodě. Poslední díl seriálu mých zkušeností z ultramaratonských běhů. Především bych chtěl upozornit na nejdůležitější úskalí této disciplíny.
Začínáte běhat se psem a stojíte před otázkou jak nešlápnout vedle při výběru vybavení? Už za sebou máte první pokusy nebo dokonce i závody, ale chcete mít jistotu, že jste vybrali to pravé vybavení pro vašeho milovaného čtyřnožce? Právě pro vás vznikl následující článek.
Trénujete a cíleně se připravujete na běžecké závody, nebo se jen chodíte pro dobrý pocit „proběhnout“? A zkusili jste již aplikaci funkčního nebo pevného tapu k optimalizaci vaší výkonnosti nebo zlepšení vlastního prožitku z běhu?
Start v maratonu je tvrdou zkouškou připravenosti každého jedince bez ohledu na výkonnost. Je vyústěním mnohaměsíční tréninkové píle, která však může být ve svých závěrečných fázích znehodnocena méně vhodným či dokonce nevhodným tréninkovým i osobním přístupem.
Pomalý běh je pro nás jedním z nejpřirozenějších pohybů, který nás doprovází od samotného počátku vývoje lidstva. Naše tělo se během svého vývoje do dnešní podoby této situaci uzpůsobilo a díky tomu je pro nás dnes běh, případně chůze naprosto základním projevem.
Každý milovník hor v České republice občas zalituje, že naše země nedisponuje takovými horami jako okolní sousedi. Z hlediska horského běhání jsou některé lokality pro tento sport jako stvořené. Sice Jeseníky či Beskydy nedosahují nadmořských výšek či terénu rakouských Alp, ale i tak mají pro horské běžce co nabídnout.
Termíny „aerobní“ a „anaerobní“ se obzvláště mezi běžci skloňují poměrně často. O co se tedy vlastně jedná? Typicky to lze ukázat na příkladu běhu.
Jak moc dostane organizmus běžce při maratónu zabrat? Lze vůbec v souvislosti s maratónem hovořit o zdravotní prospěšnosti? Za jak dlouho po samotném výkonu organizmus běžce zregeneruje?
Modernější způsob rozvoje vytrvalosti jsou intervalové metody. Ty oproti klasickým kontinuálním metodám kromě vytrvalosti ovlivňují rychlostní pohybové schopnosti. Tuto metodu vymysleli němečtí fyziologové a trenéři (Reindell, Rozlam, Gerschler).
Ještě dříve, než se zeptáme, proč běhat ultra, zeptejme se: Co je to ultra? V době, kdy každý druhý výrobek v hypermarketu má předponu super, ultra, mega… co je to ultratrail?
Světový bestseller Born to Run amerického autora Christophera McDougalla se po šesti letech dočká filmového zpracování. V hlavní roli se představí oscarový herec Matthew McConaughey.