Na knižních pultech se právě objevila novinka a vlastně první kniha na světě o celoročním běhání s holemi. Autor Milan Kůtek čtivou formou popisuje celý příběh o vzniku, vývoji a představení veřejnosti metody nordic running. Pokud vás tento nový sport zajímá, níže si můžete přečíst recenzi knihy.
Každému, když se vybaví slovo běh, ihned si představí situaci, kdy si obuje běžecké boty a jde si rovnou zaběhat. Spoustu běžců a běžkyň i tohle ve skutečnosti koná. Na druhou stranu ti, kteří se věnují běhání delší dobu a snaží se i výkonnostně posouvat, tak prvek protahování mají již pevně zakořeněný ve svém běžeckém procesu.
Western States 100, americký závod, který je snem snad každého, kdo k závodům na ultra vzdálenosti jen přičichl. Dostat se na startovní listinu je těžké, musíte splnit podmínky a ještě projít losem. To se letos povedlo Palo Třináctkovi, který je momentálně v hlavních fázích příprav. Více o něm i jeho cestě v článku.
Pokud hledáte ideální místo pro zimní přípravu nebo na běžeckou dovolenou, které ještě nebylo zasažené turistickým ruchem, ale pořád se nachází v Evropě, tak určitě zvažte Madeiru. Přečtěte si o běžeckém výletu dvou českých běžců.
Petra Krejčová je velká bojovnice, která se dokázala poprat nejen s vážným zraněním páteře, ale dokonce zhruba rok po úraze zvládla vybojovat vítěztví na Havajském Ironmanovi. Jak tvrdě musí trénovat, co ji nejvíce baví, kolik času věnuje běhání a samozřejmě jaká byla její „Havaj“ si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.
Redaktor SvetBehu.cz, Jiří Mašek, se rozhodl zaběhnout Pražský maraton v osobním rekordu. My budeme u toho a každý měsíc přinášet jeho výsledky a plány na měsíc další. Chcete maraton také běžet, inspirujte se jeho radami a překonávejte společně své limity!
Přemýšlíte o diagnostice běhu, ale nevíte, zda to bude mít nějaký smysl a v čem vám to vlastně může pomoct? V pražské běžecké prodejně Trailpoint mají jasný přístup a analyzují nejen pohyb nohou ale i celého těla. Výsledky pak mají dlouhodobý efekt.
První kniha na světě o celoročním běhání s holemi, novém fenoménu, za nějž autor knihy, Milan Kůtek, získal evropské ocenění. Nordic running, jak sám autor metodu pojmenoval, šetří především kolena a záda a je zdravější a bezpečnější než normální běh. Nordic running je vhodný pro profesionální i rekreační sportovce (od 15 do 100 let).
Jiří Mašek vás pravidelně informuje o své běžecké přípravě na Pražský maraton. Sledujte jeho přípravu a inspirujte se!
Chystáte se na svůj první závod na 10km, půlmaraton nebo maraton a nejste si jistí, jak se ve zdraví dopracovat k dostatečnému objemu naběhaných kilometrů?
Po dočtení knihy mě napadly dvě věci – ten člověk, co to napsal, má neuvěřitelnou fantazii a nemá v hlavě nic jiného než běhání. A je fakt, že dvojice autorů Miloš Škorpil (ultramaratonec a jeden z největších propagátorů běhů v Čechách) a Milan Kůtek (učitel tělocviku, společenských věd a propagátor běhu s holemi) mojí úvahu potvrzuje.
Běh s runningovými holemi má blíže k běhu na lyžích klasickou technikou, než k nordic walkingu. V následujícím článku vám popíšeme jak správně s běžeckými holemi běhat.
Zajímá vás, jak to vypadá, když se český veterán rozhodne vyběhnout na nejvyšší horu Španělska a zároveň na třetí největší sopku na světě? Jaké je značení, zázemí a kolik potkáte turistů ve španělských horách? To všechno se dočtete v tomto článku.
Jirka Mašek shrnuje své prosincové tréninkové období a představuje své plány na lednový běžecký trénink. Sledujte jeho aktivity a podpořte ho!
S přicházejícím zimním obdobím každého běžce potkají dny, kdy bude třeba opět pořádně nakopnout do tréninku. Špatné počasí, zima či nedostatek denního světla jsou typické překážky, kvůli kterým někdy není lehké každodenní trénink absolvovat.