/SERIÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY/ V životě jsou chvilky, kdy potřebujeme zvolnit, odpočinout si a přesně tak je to nastavené i v tom světě běžeckém. Občas je dobré upustit páru, jak se říká, a mezi běžci je tudíž vhodné zařadit do tréninku i regenerační běh.
Hlavní svátek sportovců a sportovních fanoušků celého světa bude již dnes zahájena. Olympijské hry v Rio de Janeiru odstartují slavnostním zahájením a v atletických disciplínách budeme moct sledovat hned několik českých sportovců.
Týden uplynul jako voda a po skyrunningovém mistrovství světa dospělých, konající se ve Španělsku pod hlavičkou Buff Epic trail minulý týden, se o slovo přihlásilo juniorské mistrovství světa, tentokrát z italského Gran Sassa.
Hledáte běžecký ráj vysoko v horách, kde najdete technické terény, zbytky sněhu a nádherné výhledy. Máme pro vás zajímavý tip na hlavní město Tyrolska – Innsbruck. Dostanete se tam snadno, večer sednete na autobus a ráno se probudíte v ráji:-)
Měsíc a půl tréninku má Tereza zdárně za sebou. Za tu dobu se spoustu věcí událo a je možné provést první zhodnocení dosavadní naplánované přípravy. Nutno říci, že i po tak relativně krátké době je toho dost, co můžeme objektivně posoudit a zhodnotit.
Jungfrau Marathon patří ke krásným, ne-li úplně k těm nejvíce nejkrásnějším maratonům na světě. Myšlenka závodu po vrcholcích alpských hor, přinesla tomuto běhu velkou popularitu. Zdolat převýšení 1829 metrů nadmořské výšky mezi Interlaken a Kleine Scheideggem jsou velkým lákadlem a výzvou pro samotné účastníky.
Legendární závod Western States 100 je snem snad pro každého ultratrailového běžce. Dostat se na tento stomílový náročný běh přes americké hory a divočinu není jenom o extrémně dobré běžecké formě. Navíc musíte mít podporu, štěstí a odvahu. Přečtěte si příběh prvního Čecha, který na tomto závodě proběhl cílem.
/SERIÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY/ Občas se nabízí otázka, proč vlastně běžci vytrvalci, kteří se připravují na půlmaraton či maraton, mají pravidelně zařazovat do tréninku i běžeckou abecedu? Procvičováním běžecké abecedy se totiž vylepšuje běžecký styl a ten zase ovlivňuje náš výsledný výkon.
Světová skyrunningová série (SWS) si o prázdninách nedává pauzu, to právě naopak. Ve skyrunningovém kalendáři je každý víkend ve znamení jiného světového závodu a Dolomites SkyRace, konající se minulý víkend, patří bezesporu k těm nejvíce proslaveným vůbec.
Zdeněk Kříž předvedl fantastický výkon ve španělských Pyrenejích. Na mistrovství světa ve skyrunningu podal životní výkon a skončil na 5. místě. Jak se závod vyvíjel a co to vlastně pro Zdeňka znamená?
O víkendu 23. – 24. 7. se ve španělském městečku Barruera uprostřed Pyrenejí konalo MS ve skyrunningu v rámci závodu Buff Epic Trail. Početná účast zástupců České republiky vybojovala výborné výsledky. Nejlepší výkon podal Zdeněk Kříž v Ultra SkyMarathonu.
/SERIÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY/ V dalším pokračování o „běhání v kopcích“ si řekneme, jak správně běhat z kopce. V minulém díle jsme rozebrali a oblíbili si běh do kopce. Dnes se zaměříme na to, jak se co neefektivněji a zároveň nejbezpečněji dostat z vrcholku dolů.
Jeden z největších a nejkvalitnějších závodů v orientačním běhu na světě se koná ve švýcarských Alpách, pod názvem SWISS ORIENTEERING WEEK.
Čeští vrchaři mají za sebou úspěšné mistrovství Evropy, které se první červencový víkend odehrálo v italském Arcu. Vše korunovala Michaela Stránská, která vybojovala juniorské zlato v jednotlivcích. Dařilo se i mužům, kteří mezi týmy skončili ve složení Janů, Krupička, Fejfar a Lichý na stříbrném místě.
/SERIÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY/ V dnešním díle „běhání v kopcích“ si povíme konkrétně o tom, jak správně a hlavně efektivně zdolávat kopce. Ty jsou pro každého běžce určitě noční můrou, přitom stačí opravdu málo a stanou se vyhledávanou disciplínou a závody v kopcovitém terénu budou patřit mezi ty vaše nejoblíbenější.