Zuzana Krchová nedávno podala vynikající výkon na závodě Transvulcania na trati vertikální kilometr. Vybojovala třetí místo a závod si skutečně užila. V článku najdete také video.
Linda Beniačová se letos zúčastnila velmi náročného závodu v zemi pro horské závody zatím netradiční. Závod Transylvania 100K, kde běžela trasu dlouhou 50 km pro ni byl velkou zkouškou. Pojďme se společně podívat, jaké jsou její dojmy a pocity.
Jste zkušení běžci a vyzkoušeli jste si už různé délky i druhy běžeckých závodů? Láká vás něco nového? Triatlon je tady pro vás. Jakkoli se podobný víceboj může jevit jako něco komplikovaného, ve skutečnosti jde o spojení tří nejběžnějších sportů, jimž se prakticky nikdo z nás během svého života nevyhnul.
Slovensko, Rakousko nebo třeba Chorvatsko? Nebo něco více exotičtějšího? Praktické tipy jak se registrovat, kde hledat informace, o závodech a jak se připravit na výjezd za závodem do zahraničí.
Chcete si zaběhat v Alpách na krásných běžeckých stezkách a nemuset se o nic starat? Pak doporučujeme běžecký zájezd od CK Trip!
Transylvania Ultratrail slibuje zajímavý závod v Rumunsku. Náročné trailové trasy měří 30, 50 a 100 km a zavedou vás na místa, kam jste si možná ani nemysleli, že se dostanete.
Rozhovor s Petrem Vabrouškem o jeho účasti na World Marathon Challenge, což byl dle jeho slov zatím nejtěžší závod jeho kariéry, a také o jeho plánech na letošní sezonu.
Nakladatelství Smart Press vydalo jako svou 100. knihu modernizované vydání bestsellerového titulu Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo, který vyšel již v roce 2005 jako první titul nakladatelství. Původní kniha Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo oslovila takřka 25 tisíc čtenářů a dočkala se několika reedic.
Jak se správně připravit na překážkové závody typu Gladitor Race jsme se zeptali Zuzany Kocumové, dvojnásobné mistryně světa v překážkových závodech Spartan Race.
Zdeněk Kříž, aktuálně nejlepší český ultra horský běžec vám poradí a odpoví na vaše dotazy týkající se tréninku, výživy a vybavení týkajících se běhání v horách.
Mnohokrát během závodu jsem byl svědkem nejednoho kolapsu u běžců či běžkyň, u kterých bych to vůbec neočekával. Byla to jen momentální indispozice či došlo k přecenění běžeckých schopností?
Spousta z nás, amatérských běžců a běžkyň, si mnohokrát položí otázku, co je pro mne lepší, trénovat samostatně nebo v nějaké organizované skupině či běžeckém spolku?
Běžec z týmu SvetBehu.cz se vydal na Barcelonský maraton. Jeho cílem bylo užít si běžecký závod a nakonec z toho je osobní rekord. Jaké jsou jeho dojmy?
Každým rokem roste obliba trailových běhů, respektive závodů. Mnozí běžci se na tuto aktivitu již specializují. K tomu je potřeba přizpůsobit i samotný trénink. Patří takový běh i do tréninkového plánu pro běžce, kteří se cíleně připravují na silniční půlmaratón či maraton? Rozhodně ano. Poradíme, jak nejlépe a nevhodněji zařazovat trailový trénink do přípravy.
Obliba a zvláště přítomnost běžců vodičů na závodech, je v dnešní době téměř nutností či povinností. Díky tomu si spoustu lidí myslí, že pokud rychle běhají, tak mohou okamžitě plnit roli vodiče, a navíc dobrého vodiče. Mnoho z nich se pak hlásí na jednotlivé závody, že právě oni jsou ti vyvolení, kteří budou pomáhat jiným běžcům.