Také patříte mezi milovníky trailu a přírody? Nebo běháte po silnici? Přečtěte si naše top tipy, proč je lepší běhat v přírodě. Traily mají oproti městu hned několik zdravotních, tréninkových a motivačních výhod.
Určitě se vybavíte stav, kdy zrovna objevíte nový běžecký závod. Téměř okamžitě vyhledáte na internetu jeho stránky. Samozřejmě vás zajímají propozice (hlavně výše startovného), ale hned na to kliknete na položku „trať“ nebo „mapa závodu“ či jak bývá označeno. Co vás po otevření mapy zajímá, co důležitého z nich vyčtete, na to se nyní podíváme blíže.
Přemýšleli jste už o tom, co si nejlépe vzít po závodě, abyste urychlili regeneraci a mohli brzy zase začít trénovat? Poradíme vám, co jíst, co nejíst a jak dlouho po výkonu čekat.
Takzvaný běžecký „boom,“ který nejspíš ještě nedosáhl svého vrcholu, přináší do našeho „běžeckého“ života spoustu pozitiv. Aby vše bylo v pomyslné rovnováze, tak se samozřejmě objevuje i spoustu negativ. Nic neobvyklého, řeknete si. Myslím, že je dobré se nad tím vším zastavit a když už nic, tak o tom alespoň zapřemýšlet.
Představuje běh na páse vhodnou alternativu k tomu venkovnímu? Kdy je vhodný? Jaká jsou jeho pro a proti? Pojďme se na to podívat.
Pokud si potrpíte na extrémní závody v magických horách a máte rádi při závodech samostatnost, tak tahle pozvánka bude přesně pro vás. Zažijete hory i moře, proběhnete několik úžasných zemí. Budete v tom sami za sebe, ale přitom v bezpečí.
V životě amatérského běžce občas nastane období, kdy začnete přemýšlet, kam své běhání dél směřovat. Nabízíme několik zajímavých výzev, jak zase najít „ztracenou“ motivaci.
Obliba trailů a běhání v horách stále roste. Velká část běžců, kteří žijí ve městech či rovinatých oblastech se těchto závodů obává – důvodem je obava z kopců a argument, že v oblasti, kde o kopec nezavadíš, není možné trénovat. Opak je ale pravdou.
Také patříte mezi ty, kteří nedají dopustit na knihy? Ať už sháníte odpočinkovou knihu na pláž nebo byste se rádi trochu víc vzdělali a nevíte, kde brát inspiraci, náš článek vám pomůže s výběrem té správné běžecké knihy pro vás.
Patřím k těm lidem, pro které je běhání na dráze velmi vítaným zpestřením běžeckého tréninku, ikdyž se cíleně a dlouhodobě připravuji na půlmaraton či maraton. Svěřencům, ze své tréninkové skupiny proto doporučuji alespoň jednou týdně tento typ tréninku absolvovat. Jaké druhy tréninku můžete na atletické dráze využívat?
Když se řekne léto, mnohého z nás okamžitě napadne sluníčko, krásně azurová obloha bez mráčku a pohoda někdy u vody. Pro běžce zvláště paráda, vždyť stačí navléci triko a trenky a hurá na běh. Jenže tropické teploty nad 30 °C už takovým vítaným společníkem na běh rozhodně nejsou.
Další knižní novinka přichází do českých knihoven. Každý běžec miluje kaši a kniha Vtipné kaše – namíchejte si ty vaše přináší inspirativní recepty na zajímavé kaše – sladké i slané, svačiny i hlavní jídla.
Na začátku května se v Beskydech u Třince běžel již čtvrtý ročník Perun SkyMaratonu, který je rovněž také Mistrovstvím České republiky. Za spolufavorita závodu byl považován Jiří Čípa, který tuto roli potvrdil a při svém prvním startu na Perunovi zvítězil. Jak z jeho pohledu celý závod probíhal, jak na podobné závody trénuje a co v následujících měsících má v plánu? To vše v následujících řádcích…
Triglavský národní park je ideální místo pokud uvažujete o běhání v Alpách s krásnými výhledy, malým množstvím turistů a nepříliš vysokými cenami. Běhání kolem nejvyšší hory Triglavu vám navíc nabídne neskutečné výhledy a přírodní krasy. Jak na to?
Tréninkový plán na 5 km je pro mnoho začínajících běžců prvním plánem, s kterým přijdou do styku. Přečtěte si tréninkový plán na 5 km pro mísrně pokročilé běžce.