Jižní Morava je nádherný kout České Republiky s krásnou přírodou, památkami i turistickými atrakcemi. Ať už byste rádi výběh na vrchol, hřebenovku, trail anebo pohodovou rovinku, na jižní Moravě je najdete všechny. 🙂
Rybář sedící tiše u vody, hledíce dlouhé minuty na nehybný splávek, byl odjakživa nazýván tichým bláznem. Podobným přívlastkem můžeme klidně nazvat i nás, běžce vytrvalce. Běžíme sami dlouhé minuty krajinou, hledíme stále dopředu a v duchu odpočítáváme, kolik minut nás ještě čeká, než doběhneme do cíle tréninku. Podobnost čistě náhodná, řeknete si, ale v dnešní době bych v tom viděl velký rozdíl. Nabízím pár řádek k zamyšlení nebo raději pohled, jak to z mého hlediska vidím dnes sám.
Patříte mezi běžce, kteří vyběhnou za každého počasí nebo vás déšť a sychravo odradí? V článku prozradíme, proč je občas dobré si v dešti vyběhnout a kdy je naopak lepší trénink odložit.
Jakou trať a délku trasy si vybrat pro ideální závod? Jirka Mašek radí, proč si vybrat zrovna desítku.
Plánujete si letos poprvé zaběhnout půlmaraton, rozšířit obzory anebo pokořit osobák? Neomezujte se jen na známý půlmaraton v Praze, zkuste i komornější půlmaratony mimo Prahu nebo naopak vyrazte změřit síly do mezinárodní konkurence a spojte běh s víkendovým výletem.
Baví vás běhat závody na jednu konkrétní vzdálenost? A nebo patříte mezi univerzálnější běžce, kteří zkouší hned celé spektrum povrchů a vzdáleností? Jirka Mašek přináší hned několik důvodů, proč je lepší vyzkoušet si vše dostupné.
Každý běžec vám může říci, že tento sport není jen o tom, jak den za dnem urazit více kilometrů. Běžci mají vášeň, odhodlání a touhu běžet rychleji, déle a dál. Nový titul Umění rychlejšího běhu nabízí nový přístup k běhu, dosahování cílů a překovávání osobních rekordů.
Dnes již vlastní chytrý telefon asi každý z nás, a zatímco pracovní aplikace nebo hry najdeme na svém telefonu asi všichni, kolik skutečně užitečných aplikací pro trénink využíváme? Přinášíme vám tipy na ty základní i něco navíc.
Triatlon díky spojení třech různých sportů ve své vrcholové podobě určitě není zrovna levný sport. Na druhou stranu spojuje sporty, které si téměř každý alespoň někdy vyzkoušel. Za jakou cenu se dá vybavení pořídit?
Přísloví „Trpělivost růže přináší“ je naprosto pravdivé, a navíc dnes i vědecky ověřené německými vědci. Samozřejmě je v tom trochu nadsázky, ale klidně tohle úsloví můžeme používat i v souvislosti s běháním. Jak to v praxi funguje, si nyní obecně povíme.
Určitě se vám už někdy stalo, že se dlouhodobě a cíleně připravujete na závod, kde chcete zaběhnout rekordní čas či vylepšit umístění, a nakonec je to jeden velký výbuch? Poradíme vám, co s tím.
Podzim a sychravo…se zkracujícím se časem je velmi typické zhoršení nálady a útlum energie. Nechuť jít si zaběhat, natož zatrénovat, občas padne na každého. Nabízíme pár rad, jak vše překonat.
Poctivě trénujete a pořád ne a ne dohnat vašeho kamaráda? Přemýšleli jste někdy, jak velký vliv má na váš výkon genetika? Kde je hranice mezi tím, jakého zlepšení ještě můžeme dosáhnout tréninkem a co už je na genetice?
Také používáte sporttester a neustále sledujete a sdílíte svůj pokrok? Přemýšleli jste někdy o tom vyběhnout bez něj? Zavřít ho občas na pár dní do šuplíku může mít hned několik výhod.
Zima je skoro tu, letos přišla brzy a vypadá to na pěknou nadílku sněhu. Říkáte si – běhat v tomhle není nic pro mě, to je jen pro ty s tuhým kořínkem? Ale ne, běhat v zimě může každý, stačí vědět, jak na to.