Chorvatsko patří mezi Čechy už tradičně k oblíbeným destinacím. Malá země u Jadranu nabízí nejen pláže, ale i rozeklaná vápencová pohoří, piniové lesy a další přírodní bohatství. Přinášíme pár tipů na krásné trailové závody, za kterými můžete do Chorvatska vyrazit.
Žádný učený z nebe nespadl. I když je běh nejpřirozenějším pohybem člověka, tak ani tady není na škodu se poučit z chyb ostatních. Nechte se tedy inspirovat 10 tipy a pravidly, na které byste při běhu neměli zapomenout.
Honza se rozhodl zúčastnit prestižního závodu v Malajsii, Mount Kinabalu Climbathlon. Velmi náročný závod v tropických podmínkách, který běžní turisté zdolají za 2 dny, se mu podařilo překonat za 2 hodiny a 46 minut. Přečtěte si, jak se nápad zrodil, jak probíhal trénink a závod samotný.
Lidé si často hledají důvod, proč něco nemůžou udělat, s něčím novým začít či změnit. Zkuste si položit trošku jinou otázku: „Proč ne? Proč to nezkusit?“ Nehledejte zápory, ale klady. V následujících řádcích se dočtete hned několik důvodů, proč být aktivní. A jistě vymyslíte i spoustu dalších.
V sobotu 14. července se uskutečnil závod, který už v názvu poutá kótou 3000 m n. m., ke které v reálu chybí opravdu už jen málo.
Fyzioterapeutka Klára v článku prozradí, proč začala běhat, co jí k běhu přivedlo a co jí běh přináší dnes? Může být běh krom sportu i jakousi meditací? Zkusme někdy odložit myšlenky na výkon, rychlost a tréninkový plán a jít si jen tak zaběhat a vnímat u toho samy sebe.
Jóga se v posledních letech stala módní záležitostí, stejně jako běh. Jógová studia vyrostla na každém kroku a instagramoví jogíni se stávají novými celebritami. O jejím prospěchu toho bylo napsáno mnoho a blahodárné účinky jsou nezpochybnitelným faktem. O čem ale vlastně jóga je? Co má s během společného a v čem se mohou vhodně doplňovat?
Avokádo patří mezi superpotraviny, které jsou velmi prospěšné pro běžce. Poslouží jako ideální palivo pro vytrvalce, ale také urychlí regeneraci.
Bílkoviny jsou pro vytrvalce nezbytností, z jejich nedostatečného příjmu mohou pramenit četné zdravotní komplikace. Proč jsou pro běžce nezbytné a jak je doplňovat? /PR článek/
Běhání v horku, jak zrychlit, tréninkové pány na půlmaraton, rozhovor s Pascalem Eglim a Marií Zelenou, trénink orientačního běhu pro pokročilé, běhání po 50, recenze běžeckého vybavení a mnoho dalšího.
Jaké jsou nešvary běhání? Víme, proč vlastně běháme? Je to pro zdraví, pro zhubnutí, pro radost nebo pro ego? Jirka Mašek nabízí další článek k zamyšlení.
Jak se běhají trailové závody u sousedů? redaktorka Jitka se závodu zúčastnila s v článku sdílí svoje dojmy a zážitky.
Pokud milujete svůj sport a děláte ho naplno, občas můžete přijít ke zranění. A běhání není výjimkou. Byla by ovšem škoda, kdybyste si tyto nepříjemné zdravotní potíže, které vás mohou vyřadit z provozu až na několik týdnů, způsobovali sami svou neznalostí a nedbalostí. Proto zde uvádíme 10 základních tipů, jak se zranění vyvarovat.
Silnice už vás nebaví? Vydejte se na traily! Přinášíme kompletní přehled všeho podstatného od tréninkových rad přes tipy a rady, co budete v pořádném terénu a tréninku na něj potřebovat.
Rádi běháte při cestování? Zkoušeli jste někdy běhat i v exotičtějších zemích? Míra Jančík v článku vypráví osobní zkušenosti a tipy z několika thajských závodů, okořeněných nejen místní kulturou a pálivým jídlem, ale třeba i vítězstvím navzdory žihadlu v noze.