Pravidelné čištění zubů je stejně tak důležité jako běžecké protažení před samotným během. Těchto pět nepostradatelných minut bývá zanedbáváno. Proč? Výmluvě jako nedostatek času věří jen lenoši.
Běžecká sezóna trvá zhruba od března do října, což je plných osm měsíců ve velké zátěži a někdy i stresu. Mnozí z nás ale závodí i mimo toto období, což našemu organismu moc neprospívá. Víte, kolik nás to všechno stojí fyzických, ale i těch psychických sil?
Konec závodní sezóny znamená pro většinu (nejen) elitních sportovců jednu velmi příjemnou věc – přichází měsíc zaslouženého posezónního odpočinku. Právě teď nastává čas, kdy byste se měli i vy zastavit, hodit zablácené maratonky do pračky, odpočívat, čerpat nové síly, hodnotit a plánovat.
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je vyzkoušet si disciplínu Adventure Race? Zpravidla 2 denní, týmový závod, které vás otestují hned při několika disciplínách si vyzkoušel náš redaktor Míra. Jaké jsou jeho dojmy?
Už jste si několikrát dali předsevzetí, že začnete běhat a vždycky jste toho záhy nechali? Ani vlastně nevíte proč, ale nikdy jste nezůstali u trénování, nikdy vás to vlastně nezačalo bavit. Zkuste to znovu, ale dodržujte přitom několik zásad.
Čtyřiačtyřicetiletá Lenka Kubková si svou maratonskou závislost začala pěstovat ve třiatřiceti letech. Coby amatérka stihla za jedenáct let odběhnout devatenáct maratonů na všech kontinentech světa (kromě Antarktidy) a jako první Češka získala diplom World Marathon Majors. Jak se k maratonským běhům dostala, jak svůj koníček kombinuje s ostatními povinnostmi a co jí prozatímních jedenáct maratonských let dalo a vzalo?
Vedoucí týmu RunCzech vodičů PACEMAKERS, Jirka Mašek nabízí další článek k zamyšlení o tom, zda běháme podle sebe a pro sebe a nebo podléháme modernímu diktátu a hecování druhých.
Ostré skalní štíty, tiché a dlouhé doliny, chodníky z žulových balvanů, průzračná voda v horských plesech – Vysoké Tatry nabízí přírodní krásu srovnatelnou s alpskými oblastmi, jsou ostrůvkem velehor karpatského oblouku a jižní zdí utínající rozlehlou polskou rovinu. Podnebí vyšších nadmořských výšek a místní krajinný ráz dotváří skutečně jedinečné místo v celém středoevropském prostoru. Ač se Vysoké Tatry v porovnání s Alpami rozkládají jen na nepatrné ploše, nabízí spoustu možností uspokojení těla a duše horolezcům, trekařům i běžcům.
Jak běhat až do důchodu, Zažívací potíže při běhu a jak se jim vyvarovat, Z běžce trenérem a 5x rozhovor – s Jiřím Čípou, Pavlem Paloncým, René Kujanem, Tomášem Macečkem, Harriet Kjaer, recenze běžeckého vybavení, běhání po antibiotikách a mnoho dalšího!
Nabízíme vodítko a důvody proto, kdy je lepší závod vzdát a jak co nejlépe vaší situaci zanalyzovat včetně desatera otázek, které vám pomohou se rozhodnout!
Lákalo by vás běhání v exotičtějších zemích? Tak si přečtěte, jak se běhá v Jihoafrické republice, kde se náš redaktor Míra Jančík rozhodnul zůčastnit 100 kilometrové trasy nádherného Ultratrailu Drakensberg.
Právě dnes jsme odeslali data pro tisk vašeho oblíbeného běžeckého časopisu Svět běhu! Chcete ho mít za 14 dní ve schránce? Objednejte a zaplaťte ho do středy 12.9. (platba musí být připsána do té doby na účet) a těšte se.
Chtěli byste natrénovat na maraton, ale nevíte, jak si sami sestavit efektivně tréninkový plán? Připravili jsme si pro vás souhrn nejdůležitějších zásad a pravidel v rozhovoru s Šárkou Dýrovou Macháčkovou, mistryní ČR v maratonu z roku 2015.
Lucka a Michal mohou díky Světu běhu startovat v jednom z nejnáročnějších a nejprestižnějších etapových závodech v Alpách, GORE-TEX Transalpine Runu. Jak vypadají jejich poslední týdny příprav před 7 denním závodem na 255 km s 16 000 metry převýšení?
Chystáte se rozšířit si svoje běžecké obzory? Zkuste otestovat svojí všestrannost a odolnost na překážkovém běhu Gladiator Race. V dnešním článku se dozvíte, s jakými typy překážek je potřeba počítat a uzpůsobit jim trénink.