Závody na 10 km až půlmaraton

Pátý ročník Vinařského běhu na Mělníku ovládli Jiří Miler a Martina Bradáčová

Téměř 200 běžců a běžkyň se v sobotu 22. září 2018 postavilo na start již 5. ročníku Vinařského běhu na Mělníku. Oblíbený závod se konal opět pod taktovkou místního běžeckého spolku Run the World. Vše navíc s podporou a přispěním města Mělník a místních podnikatelů.

Závody do 10 km
Charitativní závod ADRAběh ovládli Denis Wachtl a Dana Jiřičná

Charitativně-sportovní akce ADRAběh, která se uskutečnila 23. září v Praze na Letné, letos opět podpořila jeden z rozvojových projektů humanitární organizace ADRA.

Českým rájem tekly o víkendu endorfiny proudem, konal se tam Gladiator Race/Run a Půlmaraton Český ráj!

Kemp Peklo v Branžeži a přilehlé okolí hostili o víkendu 15. a 16. září skvělé sportovní akce, INOV-8 Gladiator Race Run a ELEVEN Půlmaraton Český ráj, na kterých nebyla nouze o strhující sportovní výkony a na své si přišly všechny věkové kategorie i náhodní diváci.

Osmnáctiletý Keňan KIPRUTO byl na BIRELL GRAND PRIX dvě sekundy od rekordu + FOTOGALERIE ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Prvním závodem po prázdninové pauze, v rámci RUNCZECH běžecké ligy, bývá BIRELL GRAND PRIX na 10 kilometrů. I letos tomu nebylo jinak. Na závod podvečerní Prahou se vsobotu v 19:30 hodin vydalo více jak 8 tisíc běžců a běžkyň.

Ozdobou závodu RUN TOUR v Ostravě byl výtečný výkon a čas Tomáše Lichého na desítce

V Liberci to bylo velmi teplé počasí, se kterým se běžci museli poprat. Ostrava byla v tomhle směru k běžcům přívětivější. Zamračená obloha, ale příjemná teplota okolo 20°C nahrávala všem k výtečným výkonům, čehož nakonec využil Tomáš Lichý.

Na Žebrácké pětadvacítce dominovali Silos MWETICH a Michaela Gerychová

Na svátek Sv. Vavřince se v Žebráku koná tradiční pouť. A co by to bylo za pouť bez pořádného běžeckého závodu. Letos se pořádal již 37. ročník Žebrácké pětadvacítky jako memoriál Waltera Bednáře a opět s vysokou účastí a kvalitní startovní listinou.

Miřejovický půlmaraton za velkého vedra ovládli Milan Janoušek a Jarmila Sobecká

Přelom letních prázdnin už letos podesáté patřil půlmaratonu ve středočeských Miřejovicích. Velmi vysoká teplota nad 30°C, která ostatně provází závod každým rokem, opět značně potrápila všechny účastníky. Přesto jsou vítězné časy hodně kvalitní, a i ostatní běžci i běžkyně, vzhledem k doslova extrémním podmínkám, podali úžasné výkony.

Pro prvenství si na Běhej lesy Vysočina doběhli Jaromír Hradecký a Taťána Straková

V sobotu 21. července se na Vysočině konal další díl seriálu Běhej lesy, kde si běžci a běžkyně užili nádhernou přírodu Žďárských vrchů.

Sedmý ročník Hradeckého koloběhu přinesl rekord v počtu závodníků

V Hradci Králové se v sobotu 26. května konal sedmý ročník netradičního závodu Hradecký koloběh. Jedná se o akci pro smíšené dvojice na 19 km, kdy jeden běží a druhý jede na kole, výměna je možná kdykoli.

KTRC Trail Praha 2018: Na pozměněné trase nejrychleji Maceček a Kalousová

I romantickým parkem pod Pražským hradem může znít metal. Hymna českého trailového poháru KTRC, ironmaideňácká Run to the Hills vyslala běžce v poklidném nedělním dopoledni na upravenou deseti/pětikilometrovou trasu.

V Karlových Varech zvítězil Ukrajinec Romaněnko a Eva Vrabcová Nývltová, z českých mužů nejlepší Ondřej Fejfar

V sobotu, 19. května 2018 se již tradičně běžel v Karlových Varech další ze série RunCzech půlmaratonů. Tentokrát zvítězil Ukrajinec Romaněnko a Eva Vrabcová Nývltová. Z Čechů nejlepší Ondřej Fejfar.

KTRC Trail Ostrava 2018: Domácí nadvláda končí, ostravský kahan zasvítí zásluhou Ondry Fejfara do Krkonoš!

Přijel, viděl, zvítězil. Ondřej Fejfar (Inov8 team), jeden z nejlepších domácích horských běžců, si osladil premiéru 28. dubna v Trailu Ostrava, úvodního podniku letošního Kilpi Trail Running Cupu.

Jiří Čípa opět pokořil traťový rekord Craft Brněnského půlmaratonu

Šestý rok v řadě centrem Brna proběhli výkonnostní, ale i rekreační běžci všech kategorií. První protnul cílovou pásku Jiří Petr za 35 minut a 23 vteřin na 10 kilometrové trati a půlmaratonu opět kraloval Jiří Čípa s rekordním časem 1 hodina 8 minut 51 vteřin.

Jarní půlmaraton u Rychnova nad Kněžnou přilákal 300 běžců, nejrychleji běželi Jiří Miřejovský a Barbora Nováková!

Druhý ročník Jarního půlmaratonu, který stejně jako v loňském roce našel útočiště v malebném prostředí u hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou, přilákal 22. dubna na 300 závodníků ve všech věkových kategoriích.

Prague Park Race Průhonický park 2018: Na rychlé trati unikátním prostředím zámeckého parku dominovali Janů a Schorná + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu se konal druhý ročník běžeckého závodu La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku, který přilákal pět set běžců z celé České republiky i ze zahraničí.