Závody na 10 km až půlmaraton

Závody do 10 km
Premiérový NIGHT RUN MOST běželo přes 800 běžců, prvenství získali Ottenschlägerz a Rusínová

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu v Mostě na 1.náměstí. Jednalo se vůbec o první ročník, který přinesl překvapení v účasti 800 startujících.

Běh se psem
Kříž se Štantejským získali na Božím Daru zlatý double

Rozhodli se zaútočit na celkové vítězství. Zdeněk Kříž a Michal Štantejský z týmu The North Face Czech Republic ovládli také 3. závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Po červnovém prvenství v Krkonoších, vyhrála tahle dvojice i zastávku v Krušných horách. Tentokrát ale vítězové přiběhli jen se čtyřminutovým náskokem.

Horské běhy a skyrunning
Nádhernou, ale náročnou premiéru Běhej Lesy na Bílé ovládli Mocek a Fořtová

Výjezd lanovkou, výhledy na Lysou horu, náročné trailové úseky nahoru a dolů. Taková byla premiéra seriálu Běhej Lesy Bílá v Beskydech, která téměř 600 závodníkům přichystala horké počasí. Na dlouhé trati byl mezi muži nejrychlejší domácí Jakub Mocek, mezi ženami Iveta Fořtová.

STRC Skymaraton v Krkonoších v podání Víta Pavlišty a Kateřiny Matrasové

V sobotu 8. srpna se v konal v Krkonoších nejtěžší závod série Salomon Trail Running Cup. Obtížný profil trati, kde v hlavním závodě běžci museli zdolat přes 47 km a nastoupat přes 2600 výškových metrů, byl navíc umocněn extrémním horkem, kdy teplota šplhala k 35°C.

Maraton
Nejlepšími vytrvalci Zátopkova Zlatého týdnu Michal Kovář a Michaela Dimitriadu

Ve dnech 20.7. – 27.7. se v Praze uskutečnil 8. ročník běžeckého seriálu Zátopkův Zlatý týden, který celkově přilákal 504 účastníků.

Na červencové desítce Loap PBT VAŠÍ LIGY zabodovali Michal Okrouhlík a Agáta Moszczynska

Dne 29. července se konal osmý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, který přilákal 175 běžců, což je letošní rekord a druhý nejvyšší počet účastníků v historii.

Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!

Jihomoravské město Lednice propůjčilo v sobotu 25.7. své krásy běžcům. Ti měli jedinečnou možnost proběhnout se v okolí místních památek a otestovat své běžecké síly na rovinatém, ale terénním povrchu.

Maraton
26 TIPŮ na nejzajímavější bežecké závody v srpnu

Chystáte se v srpnu na nějaký běžecký závod, ale ještě jste si žádný konkrétní nevybrali? Zde jsme pro vás připravili nabídku těch nejzajímavějších závodů konaných v České republice a v blízkém okolí.

Salomon
Salomon CITYTRAIL Ostrava – tropické zlato pro Olejníčka a Schornou!

Čtyřiceti stupňové vedro, Salomon CITYTRAIL Ostrava a Colours of Ostrava. To vše byla víkendová Ostrava! Postarala se o zážitky všeho druhu.

Salomon
Rekordní účast na Salomon City trailu Praha – vítězi Fejfar a Zahálková

Premiérový vítězný zážitek pro Ondřeje Fejfara, repete pro Pavlu Zahálkovou a k tomu účastnický rekord 570 běžců a startér olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda. Salomon Citytrail Praha na Petříně zdárně naplnil i milenecký místopis.

Maraton
26 TIPŮ na nejzajímavější bežecké závody v červenci

Chystáte se v červenci na nějaký běžecký závod, ale ještě jste si žádný konkrétní nevybrali? Zde jsme pro vás připravili nabídku těch nejzajímavějších závodů konaných v České republice a třeba si některý z nich zvolíte.

Půlmaraton
První díl Salomon Trail Running Cupu na Dolní Moravě ovládli Krupička a Matrasová

Další ročník Salomon Trail Running Cupu odstartoval již tradičně na Kralickém Sněžníku. Do moderního areálu na Dolní Moravě se sjela kvalitní konkurence včetně dlouhodobě nejlepšího českého vrchaře Roberta Krupičky, který 30 km dlouhý závod stejně jako minulý rok opanoval velmi rychlým časem pod dvě hodiny. V ženách nenašla konkurenci Kateřina Matrasová, která zvítězila v čase 2:20.

Na Brněnské přehradě byl završen další ročník Brněnského běžeckého poháru

Brněnská přehrada o víkendu hostila poslední podnik letošního ročníku Brněnského běžeckého poháru. Pro vítězství na 10 km dlouhé kopcovaté trati si doběhl nestárnoucí ultramaratonec Daniel Orálek, mezi ženami potom zvítězila Soňa Vnenčáková. Jaký byl uplynulý ročník BBP a kdo ovládl celkové pořadí tohoto populárního seriálu?

Pečecká desítka v zimních podmínkách

Aneb Memoriál Jardy Kvačka. Již 37. ročník se konal tuto sobotu ve středních Čechách. Vítězi hlavních tratí se stal Lukáš Kourek a Katarína Berešová.