Závody na 10 km až půlmaraton

Horské běhy a skyrunning
Ještědské vítězné premiéry slavili Zemaník a Nekolová + FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ

V neděli 20. září se po dvouleté odmlce seriál STRC vrátil na Ještěd a nutno říci, že ve velkém stylu. Organizátoři běžcům naservírovali opravdový trail s minimem asfaltu, kde se běhalo nahoru dolu.

Závody do 10 km
Plzeň, nové město rekordů RunTour, ovládli zahraniční běžci. Z našich závodníků byli nejlepší Kučera a Zahálková + FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ NA 10 KM KE STAŽENÍ ZDARMA

Tak jsme se dočkali! Tři roky čekání na nový rekord je u konce. Ti, kteří si pamatovali výkon Milana Kocourka z Hradce Králové z roku 2012, na něj mohou zapomenout. Z historických tabulek ho vymazal Keňan Rop Abel Kibet, a to časem 29:57 minuty.

Vítězem Benešovské desítky se stali běžci Milan Janoušek a Ladislava Císařovská

Dne 13. září se v Benešově u Prahy uskutečníl druhý ročník Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), jehož součástí byla Benešovská desítka – MČR veteránů.

Drsný terén Ještědu zdolala téměř stovka závodníků – nejlepší Drtičové byli Jindra a Kocumová

V sobotu 12.9. si dali v areálu skokanských můstků na Ještědu dostaveníčko běžečtí nadšenci, konal se tam totiž nultý ročník závodu Ještědman.cz. Náročného výběhu na dominantu Libereckého kraje se zúčastnila téměř stovka sportovců.

Ostravská RunTour překonala svou premiéru a užívala slunce mezi pecemi – na desítce nejrychlejší Kozáková a Dymák

Suverénní Denisa Kozáková a za ní třináct stovek zkušených i nadšených běžců z celé republiky. Ostravská RunTour se stala setkáním běžců z celého Česka, kteří si přijeli do ostravských železáren nejen pro netradiční zážitek, ale také pro slibný čas do běžeckého deníčku.

Běh se psem
Na závodě Forest night run/bike race trať 32 km nejrychleji zvládli Kratochvíl a Šimonovská

V pátek 11. září se v hradeckých lesích uskutečnil druhý ročník závodu s názvem Forest night run/bike race. Nově byly součástí závodu i kategorie BIKE, KOLOBĚH a KOLOBĚŽKA. Součástí závodu byla již tradičně i kategorie Dogrunning.

Půlmaraton
Jezerní běh Podkrušnohořím – poslední závod? – osobní zkušenost účastníka

Ivana Hermová, zakladatelka Jezerního běhu a meditativní běžkyně, se svými přáteli připravila na sobotu 5. září již 4. ročník tohoto běžeckého závodu a pochodu. Jeho zhruba 23 kilometrů dlouhá trať provedla závodníky místy, kam se normální smrtelník nikdy nedostane.

ČEZ Jizerská 50 Run přilákala 1251 závodníků. Padesátku ovládli Podroužek a Zuzánková

V sobotu 5. září se v Bedřichově konal druhý ročník Jizerské run 50. Tento závod se stal nově součástí seriálu Běhej lesy, který tak čítal 4 závody (Karlštejn, Lednice, Bílá a ČEZ Jizerská 50).

BIRELL desítku ovládli opět Keňané, z Čechů nejlepší Jirka Homoláč a Eva Vrabcová Nývltová

V pořadí šestý závod seriálu RunCzech už tradičně patří Praze a podvečernímu závodu na 10 km. V letošním roce se na startu sešla opravdu ta nejlepší konkurence špičkových běžců a běžkyň, kterým patří nejrychlejší časy historie právě na této trati.

Teplické skalní město opět patřilo běžcům. Prvenství vybojovali Pechek a Metelková. + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V neděli 30. srpna se v Teplicích nad Metují sešlo na 300 běžců, kteří se rozhodli otestovat svoji výkonnost v náročném terénu Teplického skalního města.

Nejpočetněji obsazený závod v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY vyhráli Jiří Kabelka a Magda Čípová

Ve středu 26. srpna se konal letošní devátý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, který zaznamel rekordní účast v pětileté historii celé ligy.

Půlmaraton
STRC Lipno 1/2 maraton: Nejkrásnější závod seriálu vyhrál Endlman, mezi ženami se slušným náskokem Matrasová + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V neděli 23. srpna se konal v pořadí již 5. závod ze série STRC. Počasí tentokrát závodníkům přálo, a tak celé odpoledne proběhlo v příjemném duchu. Krásnou trať si proběhlo přes 500 běžců mezi nimiž byl nejrychlejší Tomáš Endlman, mezi ženami Kateřina Matrasová.

RunTour v Brně ovládli Keňani, z českých běžců zazářil Homoláč

V sobotu 22. srpna se konal již pátý díl seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který opět lámal závodnický rekord a v jihomoravské metropoli zvedl z gauče tisícovku dospělých a na dvě stovky dětských závodníků.

Maraton
33 TIPŮ na nejzajímavější bežecké závody v září

V září přichází ta pravá běžecká sezóna. Všichni se vrátí ze svých dovolených a změří svou formu na závodech všeho druhu po celé ČR. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších běžeckých závodů pro první školní měsíc!

Půlmaraton
Žebráckou pětadvacítku ovládli Jan Kreisinger a Radka Churáňová + FOTO VŠECH ZÁVODNKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

Každoročně v srpnu, první neděli po svátku Vavřince, se již 34 let běží v Žebráku závod na 25 kilometrů jako memoriál Waltera Bednáře, místního rodáka a běžce.