Maraton
Tipy na nejzajímavější běžecké závody v únoru 2023

Kompletní nabídku běžeckých závodů najdete na našem webu v sekci Termínovka.

MČR v krosu 2022: staronoví šampioni

Listopad patří tradičně krosovým závodům. Spadané listí, bahno, vlhko, mlhavo. A nejinak tomu bylo i poslední listopadový víkend, kdy se v Rumburku konalo mistrovství republiky v této disciplíně. Krosový šampionát byl zároveň letošním posledním mistrovstvím pod hlavičkou české atletiky.

Běh na Boreč v traťovém rekordu pro Pince

V sobotu 9. března pokračoval druhým závodem multisportovní seriál Solap Král Středohoří 2019. Na pořadu byl jubilejní 15. ročník Běhu na Boreč.

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!

V kalendáři kovaných překážkových závodníků nesmí chybět Josefov! Letos se novodobí gladiátoři v Josefově potkávají opět 2x do roka, a to v zimním závodě, který proběhl v pátek 8.2. 2019 a v sobotu 9.2. 2019 a letní závod, který se bude konat poslední prázdninový víkend.

Na dostihovém závodišti v Pardubicích byli nejrychlejší Petr Vitner a Valentyna Kiliarska

Krásné počasí, které provázelo 128. ročník Velké pardubické, nyní vystřídalo klasické podzimní počasí. Přesto sychravé počasí přilákalo do Pardubic na poslední bonusový závod RUN TOUR letošního ročníku rekordní množství běžců a běžkyň z celé České republiky i zahraničí.

RUN TOUR slavil v Praze. Na Ladronce si prvenství zajistili Vít Pavlišta a Ivana Sekyrová

Pražský závod seriálu RUN TOUR bývá takovým malým Stanley Cupem a vyvrcholením celého běžeckého seriálu v daném roce. Nejinak tomu bylo i letos 6.10. v Praze na Ladronce. Skvělé počasí, výtečná běžecká atmosféra, a nakonec i vynikající výkony!

Charitativní závod ADRAběh ovládli Denis Wachtl a Dana Jiřičná

Charitativně-sportovní akce ADRAběh, která se uskutečnila 23. září v Praze na Letné, letos opět podpořila jeden z rozvojových projektů humanitární organizace ADRA.

Českým rájem tekly o víkendu endorfiny proudem, konal se tam Gladiator Race/Run a Půlmaraton Český ráj!

Kemp Peklo v Branžeži a přilehlé okolí hostili o víkendu 15. a 16. září skvělé sportovní akce, INOV-8 Gladiator Race Run a ELEVEN Půlmaraton Český ráj, na kterých nebyla nouze o strhující sportovní výkony a na své si přišly všechny věkové kategorie i náhodní diváci.

Ozdobou závodu RUN TOUR v Ostravě byl výtečný výkon a čas Tomáše Lichého na desítce

V Liberci to bylo velmi teplé počasí, se kterým se běžci museli poprat. Ostrava byla v tomhle směru k běžcům přívětivější. Zamračená obloha, ale příjemná teplota okolo 20°C nahrávala všem k výtečným výkonům, čehož nakonec využil Tomáš Lichý.

Na netypické, leč krásné trati na RUN TOUR v Liberci dominovali Vít Pavlišta a Petra Bárthová

Krásné počasí a určitě i blížící se konec prázdnin bylo příčinou, že do Liberce, na další závod ze seriálu RUN TOUR, dorazilo nebývale velké množství startujících. Ani netypická trať závodu neodradila a možná právě to, že trať nebyla vyloženě městská, zlákala takové množství závodníků.

GLADIATOR RACE RUN/PARDUBICE přilákal 1340 závodníků. Nerjychlejší byli Zuzka Kocumová a Lukáš Novák!

Seriál překážkových závodů GLADIATOR RACE, se tentokrát ve své jednodenní zkrácené verzi závodu zastavil 12.8. přímo v centru města Pardubic. Závod typu RUN, tedy kratší vzdálenost a méně náročné překážky, byla ideální příležitost, jak začít s překážkovým během.

Horské běhy a skyrunning
HOLBA běh na Šerák 2018: MČR v běhu do vrchu ovládli Marek Chrascina a Kristýna Dvořáková

První srpnový víkend (4. – 5. 8.) se konaly běhy do vrchu jesenického dvojzávodu. Běh na Šerák (119 vrchařů), jehož součástí bylo Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu do vrchu (82 běžců), a Běh na Sokolí vrch (77 vrchařů).

Překážkový závod INOV-8 GLADIATOR RACE oslavil v Holicích 5. výročí svého vzniku a prověřil fyzickou i psychickou připravenost závodníků

V Poběžovicích u Holic se od pátku 15. června do neděle 17. června konal oblíbený překážkový závod GLADIATOR RACE, který zároven slavit 5. výročí svého vzniku.

Půlmaraton
Jak jsem si skvěle užil Czechman triatlon Pardubice, aneb osobní zkušenost triatleta Romana Špičáka

V sobotu 2. června se u Pardubic konal triatlonový závod na ½ ironmanských tratích Czechman triatlon 2018, kterého se zúčastnil i triatlet Roman Špičák, jehož dojmy ze závodu si můžet přečíst v následujícím článku.

Inov-8 GLADIATOR RACE v Milovicích přilákal rekordní počet závodníků + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V uplynulém víkendu proběhl na Tankodromu v Milovicích další závod ze série GLADITOR RACE, v tomto roce to byla již třetí zastávka a nabídla opravdu skvělou podívanou pro diváky a pestrou škálu překážek pro závodníky.