Reportáže ze závodů

Běžecké kuriozity
Historie českého maratonu

První maratonský běh u nás se konal 25. října 1908. Na trati Praha-Smíchov – Dobříš závodilo 6 vytrvalců a všichni náročnou trať zvládli. Prvenství si v čase 3:22:50 vybojoval a stříbrný pohár získal  nejlepší  český vytrvalec  té doby Arnošt Nejedlý, který dva  měsíci  předtím startoval v olympijském maratonu v Londýně.

Závody do 10 km
Jarní běh Kamenkou v Brně ovládli Kubínek a Horáčková

Krásné slunečné počasí přivítalo o posledním dubnovém víkendu téměř 150 běžců při Jarním běhu Kamenkou. S náročnou terénní tratí si nejlépe poradili domácí František Kubínek a Markéta Horáčková.

Ultramaraton
Jesenická stovka: Kdo jsou hlavní favorité?

Zajímavý začátek května čeká všechny vyznavače horských běhů. Ve stejném termínu se totiž na našem území konají dva velmi zajímavé horské závody. Kromě Hyundai Perun Skymarathonu se běží také Jesenická stovka.

Běžci opět po roce rozsvítí noční Hradec Králové

Poslední dubnovou sobotu odstartuje v Hradci Králové druhý ročník seriálu Night Run 2015. Pořadatelé očekávají okolo tisíce startujících, kteří svým během pomohou nejen svému zdraví, ale i veřejné sbírce proti rakovině prsu.

Horské běhy a skyrunning
TOP 10 trailových závodů světa

Ačkoliv trail running jako takový je poměrně mladým sportem, existuje v dnešní době mnoho již zavedených a věhlasných závodů po celém světě od Alp až po Nový Zeland či americké Colorado. Jaké jsou ty nejlepší horské či trailové závody světa?

Maraton
Ironman Petr Vabroušek vyhrál extrémní maraton na severním pólu

Petr Vabroušek v uplynulých dnech opět dokázal, že extrémy všeho druhu mu prostě sedí. Nejznámější český ironman a triatlet dokázal vyhrát mrazivý maraton na severním pólu, kde kromě soupeřů čelil zejména extrémním mrazům.

Během pro zdraví i pro dobrou věc v Ostravě již 18.4.2015

Druhý ročník Night Run 2015 přináší běžecké závody pro sportovce i širokou veřejnost ve vybraných krajských městech České republiky.

20. ročník ČESKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2015

Odkaz Emila Zátopka a lidové běhání pod patronací J. Kratochvílové. 20. jubilejní ročník ročník ČBP odstartoval mistrovským krosem, následuje velikonoční běhání u Jarmily Kratochvílové.

V jihočeském Horském maraton ultra trailu zabodoval Jan Fujáček a Lucie Samcová

V neděli, 29. 3. 2015 se uskutečnil již 17. ročník horského maratonu. Každý účastník si mohl vybrat z několika kategorií.

Závody na 10 km až půlmaraton
Na Brněnské přehradě byl završen další ročník Brněnského běžeckého poháru

Brněnská přehrada o víkendu hostila poslední podnik letošního ročníku Brněnského běžeckého poháru. Pro vítězství na 10 km dlouhé kopcovaté trati si doběhl nestárnoucí ultramaratonec Daniel Orálek, mezi ženami potom zvítězila Soňa Vnenčáková. Jaký byl uplynulý ročník BBP a kdo ovládl celkové pořadí tohoto populárního seriálu?

Maraton
Traťové rekordy na ČSOB Bratislava maratonu pokořili Keňané

Poslední březnový víkend rozběhal celou Bratislavu. Pořadatelé v rámci 10. ročníku ČSOB Bratislava maratonu připravili závody na 4,2 km, 10 km, půlmaraton, štafetu a maraton. Národnost běžců byla široká. Maraton i půlmaraton ovládli Keňané, kteří na tratí 42,195 km zaběhli v pánském i dámském podání traťový rekord!

Pražská Vaše liga – velmi rychlý závod

V sobotu v 11:00 odstartovalo 78 běžců do závodu na 10 km a 3 na 5 km. O pět minut později vyrazilo dalších 46 běžců na 5 km. Na trati se moc nezdržovali – za 56 minut a 42 vteřin byli totiž už v cíli všichni. Navíc padl rekord trati na 10 km. Byl to opravdu rychlý závod!

Osobnosti
Rozhovor: Jaké jsou dojmy Petra Míla z úspěšné Transgrancanaria 128 km?

Nedávno jsme vám na našich stránkách přinesli reportáž z prvního významného světového ultratrailu sezóny – TNF Transgrancanaria 128 km. Na Kanáry se vydalo i několik ultramaratonců z České republiky, z nichž suverénně nejlepší výkon předvedl „beskydský“ Petr Míl (Adidas Outdoor Team).

Ženský závod NoMen Run se poběží v dubnu přes Vysočinu

Nultý ročník ženského štafetového závodu NoMen Run se uskuteční v sobotu 25. dubna 2015 na Vysočině. Čtyřčlenné týmy běžkyň odstartují z Nového Města na Moravě, jejich výkon vyvrcholí ve Velké Bíteši.

Běh kolem Myslivny v Brně ovládl Robert Míč

Členitý terén, náročné silniční stoupání i hezké lesní traily. To vše nabídl v sobotu 14. března závodníkům další podnik Brněnského běžecké poháru – Běh kolem Myslivny. S vlnitou tratí se nejlépe popral atlet Robert Míč, který náročnou 10,6 km dlouhou trať proletěl v čase 35:04.