Reportáže ze závodů

Závody do 10 km
Nejpočetněji obsazený závod v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY vyhráli Jiří Kabelka a Magda Čípová

Ve středu 26. srpna se konal letošní devátý díl Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, který zaznamel rekordní účast v pětileté historii celé ligy.

Půlmaraton
STRC Lipno 1/2 maraton: Nejkrásnější závod seriálu vyhrál Endlman, mezi ženami se slušným náskokem Matrasová + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V neděli 23. srpna se konal v pořadí již 5. závod ze série STRC. Počasí tentokrát závodníkům přálo, a tak celé odpoledne proběhlo v příjemném duchu. Krásnou trať si proběhlo přes 500 běžců mezi nimiž byl nejrychlejší Tomáš Endlman, mezi ženami Kateřina Matrasová.

Horské běhy a skyrunning
Jesenický půlmaraton – závod, který posílil moji lásku k běhu – osobní zkušenost účastnice

Je 7:20 sobota 22.8.2015, opouštím spokojeně spící rodinu a vydávám se autobusem z města Jeseník směr Červenohorské sedlo, kde zhruba za 4 hodiny odstartuje 4. ročník Jesenického horského půlmaratonu. Pro mě zatím nejnáročnější závod mého života.

Půlmaraton
Panevropský půlmaraton se stal kořistí Tomáše Vebera a Venduly Fronkové + FOTOGALERIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ ZDARMA

V sobotu 22. srpna se uskutečnil již 7. ročník Panevropského půlmaratonu v Poběžovicích na Domažlicku. Tento netradiční závod má start v obci Stadlern v SRN a cíl právě v Poběžovicích na místním náměstí.

RunTour v Brně ovládli Keňani, z českých běžců zazářil Homoláč

V sobotu 22. srpna se konal již pátý díl seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který opět lámal závodnický rekord a v jihomoravské metropoli zvedl z gauče tisícovku dospělých a na dvě stovky dětských závodníků.

Tatranskou šelmu ultra nejrychleji zdolali Pawel Krawczyk a Denisa Lukáčová-Šulcová

Prvá časť DYNAFIT skyrunningovej minisérie sa odohrala prvú augustovú sobotu. Na Slavkovský štít viedol extrémny beh do vrchu (6,8km/1430m+). Vo Vysokých Tatrách po troch týždňoch šelma prehovorila opäť. Štastlivcov zo štartovnej listiny previedla magistrálou cez celé Vysoké a Belianske Tatry.

Maraton
33 TIPŮ na nejzajímavější bežecké závody v září

V září přichází ta pravá běžecká sezóna. Všichni se vrátí ze svých dovolených a změří svou formu na závodech všeho druhu po celé ČR. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších běžeckých závodů pro první školní měsíc!

Czech Ultra Trail Tour má za sebou druhý díl – v Krkonoších byli nejrychlejší Causidis a Holoubková

V sobotu 15. srpna odstartovala od Sportovního gymnázia v Jilemnici hrstka vyznavačů dlouhých horských běhů. Druhý díl Czech Ultra Trail Tour 2015 (CUTT) sliboval hezkou a těžkou trasu po známých i méně frekventovaných trasách v

Zdeněk Kříž: Vidět někoho na hřebeni v bouřce, řekl bych, že je blázen, teď jsme tam byli sami

Boží Dar – Dva závody, dvě celková prvenství na královské trati Long (63 km). Taková je bilance při čtyřdílném seriálu Rock Point – Horská výzva pro Zdenka Kříže a Michala Štantejského z The North Face týmu. Dvojice po vítězství v Krkonoších v uplynulém víkendu přidala zlato z Krušných hor a hodlá získat i skalp ze Šumavy.

Ultramaraton
Radegastova výzva pro kostní dřeň v podání týmu Rychlá parta

O víkendu 15.-16. srpna 2015 proběhl v srdci Beskydských hor již 2. ročník sportovně – charitativního závodu: Radegastova výzva pro kostní dřeň.

Půlmaraton
Žebráckou pětadvacítku ovládli Jan Kreisinger a Radka Churáňová + FOTO VŠECH ZÁVODNKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

Každoročně v srpnu, první neděli po svátku Vavřince, se již 34 let běží v Žebráku závod na 25 kilometrů jako memoriál Waltera Bednáře, místního rodáka a běžce.

Premiérový NIGHT RUN MOST běželo přes 800 běžců, prvenství získali Ottenschlägerz a Rusínová

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu v Mostě na 1.náměstí. Jednalo se vůbec o první ročník, který přinesl překvapení v účasti 800 startujících.

Běh se psem
Kříž se Štantejským získali na Božím Daru zlatý double

Rozhodli se zaútočit na celkové vítězství. Zdeněk Kříž a Michal Štantejský z týmu The North Face Czech Republic ovládli také 3. závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Po červnovém prvenství v Krkonoších, vyhrála tahle dvojice i zastávku v Krušných horách. Tentokrát ale vítězové přiběhli jen se čtyřminutovým náskokem.

INOV-8 Hostýnská osma, v jednotlivcích nejlepší Čípa a Obručová + fotky každého účastníka ke stažení zdarma

V sobotu 8. srpna Hostýnské vrchy přivítaly 288 jednotlivců a 131 dvojic, kteří se rozhodli otestovat svoji výkonnost na Hostýnské osmě.

Maraton
Pátý ročník Maratonu Českým rájem přilákal prvomaratonce, prvenství získali Josef Veber a Jitka Černá

Srpnový Maraton Českým rájem se řadí k těm náročnějším v ČR, díky obvyklým letním teplotám vzduchu a náročnou tratí. Během letošního 5. ročníku, který se konal v neděli 9. srpna, panovalo jasné počasí, teplota vzduchu se pohybovala až po pekelných 34°C..