Reportáže ze závodů

Maraton
Pražský mezinárodní maraton slibuje opět výtečnou podívanou

Tradičně v květnu, a letos již po dvaadvacáté, se v neděli 8. května sejdou v Praze prakticky nejlepší maratonci celého světa, aby se opět po roce utkali v ulicích historické Prahy o vítězství na nejdelší vytrvalecké trati.

Závody do 10 km
Na Runtour v Hradci Králové vyhrál Maročan Saji: Byl úplně někde jinde, přiznali čeští atleti. Z našich běžců nejrychleji Martin Kučera a Eva Vrabcová Nývltová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Saji Abdelkabir! Ještě před pár hodinami pro české běžce neznámé jméno, po sobotní RunTour možná pro řadu z nich noční můra. Marocký atlet totiž nedal nikomu ze svých českých soupeřů na sobotním závodě na 10 kilometrů šanci.

Sedmé boskovické běhy opět navyšovaly rekordy. V hlavním závodě si pro prvenství doběhli Čípa a Delingerová.

Spolek „Sportuj s námi“ pořádal první běhy v Boskovicích v roce 2010 ještě jako Běh za sedmizubým hřebenem. Tehdy do hlavního běhu odstartovalo 152 běžců. V následujících ročnících se počet běžců vždy zvyšoval. Svou výjimečnost dokázaly Boskovické běhy i letos.

Závody na 10 km až půlmaraton
Ostravským městským trailem odstartoval Kilpi Trail Running Cup. Nejrychleji běželi Lichý a Krstevová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Poslední dubnová sobota v Ostravě patřila prvnímu závodu z nového seriálu Kilpi Trail Running Cupu. Organizátoři připravili takřka 12,5 kilometrů dlouhou trať s převýšením přes 200 metrů, jejíž pomyslný vrchol tvořila halda Ema ve Slezské Ostravě.

Na dubnové Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY tentokrát zabodovali Skřivánek a Mertová

Ani chladné dubnové počasí neodradilo běžce a běžkyně, kteří se 27. dubna 2016 rozhodli otestovat svojí výkonnost na tradiční Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, kde opět padaly skvělé výkony.

Vodou, blátem, ohněm – fenomén jménem Gladiator Race

Poměrně nový druh dobrodružného překážkového závodu jednotlivců Inov-8 Gladiator Race spočívá v běhu extrémním terénem, při němž se překonávají různé překážky – umělé i přírodního původu. Přeskakuje se oheň, přelézají se bariéry, přenášejí se pneumatiky, závodníci se plazí a brodí bahnem nebo skáčou do vody. Při klání novodobých gladiátorů si sáhnou doslova na dno svých sil!

Kilpi Trail Running Cup odstartuje o víkendu závodem Trail Ostrava

V sobotu 30. dubna se v Ostravě bude konat běžecký závod Trail Ostrava. Odstartuje tak staronová série Kilpi Trail Running Cup. Na startu se očekává silná konkurence beskydských běžců.

Jablonecký běh “ Do Pohody“ se stal kořístí pro Honzu Mrázka a Terezu Zuzánkovou

V Jablonci nad Nisou se v sobotu 23. dubna již pošesté běhalo do pohody. Závodu s názvem Eleven Jablonecký běh „Do Pohody“ se zúčastnilo na sedm stovek běžců a běžkyň z mnoha koutů celé ČR.

Pošemberský ultra kros byl letos ve znamení traťových rekordů, o které se zasloužili Lukáš Kozlík a Zuzana Krchová

V sobotu 23. 4. proběhl v lesích u Českého Brodu již pátý ročník běžeckého závodu Pošemberský Ultra Kros, zkráceně Pošuk.

Horské běhy a skyrunning
Novinky na Perun Skymarathonu + kdo jsou favorité

Letošní Perun Skymarathon, který se bude konat 7. května 2016, bude opět zajímavým kláním v rámci Mistrovství ČR ve skyrunningu. Na start se totiž postaví velmi silné pole, kdo se stane králem a královnou Českého skyrunningu? A jaké jsou pro letošní rok novinky?

Půlmaraton
V Půlmaratonu Plzeňského kraje byli z našich běžců nejlepší Brunner a Šmákalová + FOTOGALERIE ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 23. dubna v 11 hodin odstartoval v Plzni od Borské přehrady již druhý ročník Půlmaratonu Plzeňského kraje a navázal tak na velký zdar závodu z loňského roku. Součástí sportovního dne byly i závody na kratších tratích pod názvem „krajská desítka“ a „krajská pětka“ a spousta dětských závodů.

Ultramaraton
Štafetu NoMen Run ovládly jihomoravské týmy

Druhý ročník závodu NoMen Run vyhrál tým RUNMUM, který uběhl 88 kilometrů dlouhou trasu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše v čase 7:14:09. Na start ženského štafetového běhu se v sobotu postavilo 57 převážně čtyřčlenných týmů včetně pěti ze Slovenska a všechny ho dokončily.

Tipy na nejzajímavější závody v květnu 2016

V květnu je závodní sezóna v plném proudu a pro běžce je přichystán nespočet lákavých běhů od terénních, přes silniční, orientační, krátké, dlouhé a další. Pokud ještě nemáte naplánovano, na který závod vyrazíte, přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších v ČR.

Běh se psem
Nejdelší trať v závodě Pyšelský kopeček ovládli Kristýna Junková a Martin Korous

V neděli 17. dubna 2016 se pod patronací běžecké prodejny Run4ever a veterinární nemocnice AAVet konala velká sportovní akce v Pyšelích na Benešovsku.

Běh kolem okresu Blansko

Termínovky běžeckých závodů dnes nabízí tolik nejrůznějších závodů, že si snad každý může vybrat. Zdálo by se, že není třeba přicházet s něčím novým. Přesto se na Blanensku zrodila originální novinka.