Reportáže ze závodů

Vyhlášení výsledků Kilpi Trail Running Cupu (Sál Filmů a setkávání, SO 11:30 – 12:30)

V rámci festivalu proběhně dekorování a slavnostní vyhlášení celkových výsledků největšího českého seriálu horských běhů Kilpi Trail Running Cupu.

Horské běhy a skyrunning
Mrázek a Zuzánková ovládli Inov-8 Jizerky RUN RACE

Premiérový ročník závodu Inov-8 Jizerky RUN RACE s podtitulem „závod i po cestách, které v mapě nenajdete“ se uskutečnil v blízkosti rozhledny Slovanka v Jizerských horách v neděli 1. října 2017.

Půlmaraton
ŠKODA FIT půlmaraton v Plzni ovládli Tomáš Eisner a Petra Šmákalová

V neděli 1. října 2017 se konal v pořadí již druhý ročník ŠKODA FIT půlmaratonu. Pořadatelé přesunuli závod z jarního termínu na podzimní, a to se nakonec ukázalo jako velmi prozíravý tah. Na start hlavního závodu se postavilo úctyhodných 1200 běžců a běžkyň (včetně štafet) a velké množství dětských závodníků.

Závody do 10 km
Poslední závod seriálu VAŠE LIGA v Plzni vyhrál v rekordním čase Tomáš Eisner, mezi ženami kralovala Blanka Šindelářová

Poslední závod ze seriálu VAŠE LIGA v Plzni (6 závodů) se uskutečnil v úterý 26. září 2017 tradičně v Lobzích. Účast byla, oproti předchozím závodům tentokráte velmi dobrá, čemuž jistě nahrálo i babí léto, které v Plzni v poslední době panovalo.

Závody na 10 km až půlmaraton
Klasik duatlon Příbram 2017 aneb jak jsem si užila svůj první duatlon – osobní zkušenost běžkyně Jitky Fojtkové

V sobotu 16. září v Příbrami v areálu Nový Rybník odstartoval Klasik duatlon Příbram. Na programu byla dlouhá trať na 5 – 60 – 15 km, která se konala jako MČR v dlouhém duatlonu, a krátká trať 5 – 20 – 5 km, které se zúčastnila i běžkyně našeho běžeckého týmu SvetBehu.cz Jitka Fojtková.

Rock Point – Horská výzva Krkonoše 2017 – osobní zkušenost běžkyně Kristýny Chmelkové z tratě HALF

O víkendu 22. – 23.9. se konal poslední bodovaný závod Rock Point – Horské výzvy Krkonoše. Tohoto závodu se zúčastnila i běžkyně našeho běžeckého týmu SvetBehu.cz Kristýna Chmelková, která běžela trasu Half. Níže si můžete přečíst její dojmy ze závodu.

Premiéra Běhej lesy v Boleticích. Šumavské kopce a romantický Špičák ovládli Podroužek a Kochová!

Tohle si užil každý milovník trailového běhání. Kopce, lesy, trocha toho bláta a sem tam nějaká louže. Nový závod seriálu Běhej lesy Boletice 16. září dělal všechno, jen nenudil. Už první kopec kousek za startem dal závodníkům zabrat, přesto do cíle dobíhali s úsměvem.

Půlmaraton
Půlmaraton v Ústí nad Labem lámal traťové rekordy! V cíli byli nejrychleji Barselius Kipyego a Violag Jepchumba, z našich běžců Homoláč a Vrabcová.

Runczech letos velkolepě zakončil svůj seriál závodů pro rok 2017. Poslední závod roku, půlmaraton v Ústí nad Labem, se opravdu povedl. Na start závodů se 16. září postavilo dohromady přes 3700 běžců a celé město tak pořádně ožilo.

Joyciline Jepkosgei okořenila BIRELL desítku světovým rekordem. Z našich nejlepší Homoláč a Vrabcová

Dvaadvacátý ročník BIRELL GRAND PRIX v Praze se zapíše do dějin závodů seriálu RunCzech zlatým písmem. Joyciline Jepkosgei z Keni při něm totiž zaběhla světový rekord. Aby toho nebylo málo, tak v mužské kategorii vytvořil její krajan Benard Kimeli nejlepší letošní světový výkon na stejné trati.

Běhání v zahraničí
La Corsa della Bora: S1 Ipertrail: extrémní závod pro dobrodruhy

Pokud si potrpíte na extrémní závody v magických horách a máte rádi při závodech samostatnost, tak tahle pozvánka bude přesně pro vás. Zažijete hory i moře, proběhnete několik úžasných zemí. Budete v tom sami za sebe, ale přitom v bezpečí.

Blanenská desítka 2017 má účastnický rekord! V cíli byli nejrychleji Abdelkabir Saji a Tereza Jagošová

V sobotu 9.9. 2017 patřilo Blansko inlinistům, koloběžkářům a běžcům všech věkových kategorií. Konal se totiž již 4.ročník Blanenské desítky.  letos přivítala 1152 závodníků, díky kterým padl účastnický rekord!

Rozhovor s Tomášem Bystřickým – Transvulcania pro mě byla velký risk, chtěl bych se ale vrátit

Přinášíme vám rozhovor s Tomášem Bystřickým. Tomáš má na kontě kromě skvělých výsledků v biatlonu i mnoho běžeckých úspěchů, je vítězem Pražské 100 z roku 2015 a jeden z Čechů, kteří úspěšně dokončili náročný, více etapový závod Goretex Transalpine Run. Tomáše jsme vyzpovídali o tom, jak probíhala jeho sezona, o přípravě tras pro Horskou výzvu a o běžeckých kempech, které pro vás pomáhá pořádat.

Marek Causidis a Stanislav Najvert obhájili vítězství na Beskydské sedmičce + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

První zářijový víkend se již poosmé konalo Mistrovství ČR v horském maratonu dvojic, Adidas-Continental Beskydská sedmička. Jaký letos byl tento největší ultra-trailový závod v Česku a jak si vedli jeho favorité v mužské, ženské, tak smíšené kategorii?

S překážkami na Gladiator Race v Josefově si nejlépe poradili Jakub Podzimek a Michaela Dani

První zářijové dny 1. – 2. 9. 2017 přilákaly gladiátory v pevnostním městě Josefov, aby si to mezi sebou rozdali v pátečním nočním závodě na 3 km s více jak 10-ti překážkami a v sobotním hlavním závodě na 8 km s 25+ překážkami, který nejrychleji zdolali Jakub Podzimek a Michaela Dani.

Jizerskou 50 RUN si užil rekordní počet závodníků. Na nejdelší trase byli nejrychlejší Přemysl Ježek a Marcela Joglová!

Bedřichov je spjatý s běžeckým lyžováním, stále více se ale jeho název skloňuje také se samotným během, a to díky seriálu Běhej lesy. Ten sem zavítal opět na závod Jizerská 50 RUN, který je jeho součástí. Dva tisíce běžců si to rozdalo na tratích 12, 23 a 50 km.