Reportáže ze závodů

Reportáže
Haná orienteering festival 2018: Na klasické trati nejlépe Michal Kalata, na krátké trati nejrychleji Zdenka Stará a Michal Smola

O prvním květnovém víkendu proběhly v lesích nedaleko obce Janovice u Rýmařova mezinárodní závody v orientačním běhu Haná orienteering festival 2018.

Závody do 10 km
Inov-8 GLADIATOR RACE v Milovicích přilákal rekordní počet závodníků + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V uplynulém víkendu proběhl na Tankodromu v Milovicích další závod ze série GLADITOR RACE, v tomto roce to byla již třetí zastávka a nabídla opravdu skvělou podívanou pro diváky a pestrou škálu překážek pro závodníky.

Pražský maraton vyhrál poprvé Američan Galen RUPP, mistry ČR se stali Homoláč a Pastorová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V neděli 6.5.2018 se Praze konal již tradiční Volkswagen Prague Marathon, kde poprvé po 4 letech dominoval Američan Galen Rupp. Mezi Čechy jsou novými mistry Homoláč a Pastorová. Přinášíme reportáž ze závodu.

Půlmaraton
Na pátém ročníku Nutrilove Brnišťského půlmaratonu kralovali Petr Cmunt a Zuzana Rusínová!

Pátý ročník běžeckých závodů – Nutrilove Brnišťský půlmaraton se uskutečnil v sobotu 28. dubna 2018 za teplého slunečného počasí. Na programu byly tratě od dětských závod přes rodinný běh, čtvrtmaraton až po půlmaraton.

Běhání v zahraničí
Innsbruck Alpine Trailrunning Festival – osobní zkušenosti z festivalu trailu uprostřed Alp

Jak se běhají trailové závody u sousedů? redaktorka Jitka se závodu zúčastnila s v článku sdílí svoje dojmy a zážitky.

Závody na 10 km až půlmaraton
KTRC Trail Ostrava 2018: Domácí nadvláda končí, ostravský kahan zasvítí zásluhou Ondry Fejfara do Krkonoš!

Přijel, viděl, zvítězil. Ondřej Fejfar (Inov8 team), jeden z nejlepších domácích horských běžců, si osladil premiéru 28. dubna v Trailu Ostrava, úvodního podniku letošního Kilpi Trail Running Cupu.

Na náročné trati Běžeckého krosu Skalka byli nejrychlejší Jan Flašar a Lucie Kratochvílová

V neděli 22.4. odstartoval 8. ročník Běžeckého krosu Skalka. První bodovaný závod série H-Triatlon TOUR se tradičně konal v přírodní rezervaci Skalka na Praze 5.

Půlmaraton
Nymburský půlmaraton ozdobil Maročan Saji traťovým rekordem, ženám vévodila Ivana Sekyrová + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Důkaz o tom, že obliba Nymburského půlmaratonu stoupá, je počet běžců a běžkyň, kteří se postavili v neděli 22. dubna na start již 6. ročníku Nymburského půlmaratonu a čtvrtky. Počasí mělo typicky letní parametry a trať podél řeky Labe je v každém počasí velmi příjemná a obecně i rychlá.

Půlmaraton
Na start Hruboskalského půlmaratonu se postavilo 500 běžců a běžkyň. Prvenství vybojovali Maceček a Schorná!

Nová půlmaratónská trasa Českým rájem, 500 běžců a nezvyklé vedro. To byl první ročník La Sportiva Hruboskalského půlmaratonu od pořadatelů z Prague Park Race, který se konal v sobotu 21. dubna 2018.

Jiří Čípa opět pokořil traťový rekord Craft Brněnského půlmaratonu

Šestý rok v řadě centrem Brna proběhli výkonnostní, ale i rekreační běžci všech kategorií. První protnul cílovou pásku Jiří Petr za 35 minut a 23 vteřin na 10 kilometrové trati a půlmaratonu opět kraloval Jiří Čípa s rekordním časem 1 hodina 8 minut 51 vteřin.

Transalpine Run aneb brutální závod a vrchol skyrunningu

Transalpine Run je jeden z nejnáročnějších trailových závodů, který si rychle získal pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny. Závod je etapový, běží se 7 dní a ve dvojicích.

Jarní půlmaraton u Rychnova nad Kněžnou přilákal 300 běžců, nejrychleji běželi Jiří Miřejovský a Barbora Nováková!

Druhý ročník Jarního půlmaratonu, který stejně jako v loňském roce našel útočiště v malebném prostředí u hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou, přilákal 22. dubna na 300 závodníků ve všech věkových kategoriích.

Půlmaraton
Krajský půlmaraton Plzeňského kraje ovládli Tomáš Eisner a Marcela Joglová + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Doslova letní počasí přivítalo v sobotu 21. dubna 2018 všechny účastníky na startu již 4. ročníku Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje. Pokud si v loňském roce mnozí stěžovali na nepřízeň počasí, tak letos nemohli říci ani slovo. Teplota byla na toto období roku až nezvykle vysoká (26 °C).

Ultramaraton
NoMen Run 2018 s tradičními vítězkami – zlatý opět tým RUNMUM

Štafetový závod pro ženy NoMen Run, jehož 88 kilometrů dlouhá trasa vede z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše, opět vyhrál tým RUN&MUM, a to v čase 7:06:51. Oproti loňsku běželo v téměř letním počasí 103 týmů.

Sušický horský běh v podání Jana Karbana a Hany Habartové

V sobotu 14. dubna se v Sušici konal 7. ročník Sušického horského běhu, náročného terénního závodu na 22 km, který vedl po kopcích nad řekou Otavou.