Reportáže ze závodů

Brunner a Kašparová vybojovali na Spartathlonu druhá místa

Historicky nejúspěšnější Spartathlon pro český běh. Takový byl letošní ročník 246 kilometrového ultramaratonu z Atén do Sparty. Radek Brunner obhájil přes zdravotní potíže během závodu své loňské druhé místo, Kateřina Kašparová vybojovala rovněž druhé místo a do TOP 5 se dostal také Milan Šumný.

Závody na 10 km až půlmaraton
Pátý ročník Vinařského běhu na Mělníku ovládli Jiří Miler a Martina Bradáčová

Téměř 200 běžců a běžkyň se v sobotu 22. září 2018 postavilo na start již 5. ročníku Vinařského běhu na Mělníku. Oblíbený závod se konal opět pod taktovkou místního běžeckého spolku Run the World. Vše navíc s podporou a přispěním města Mělník a místních podnikatelů.

Maraton
Letošní ročník Kilpi Runfest Ostrava je historií. Maraton nejrychleji zaběhli Pechek a Pastorová!

V neděli 23. září se konal v Ostravě Kilpi RunFest Ostrava, kdy si účastníci mohli poměřit své síly v maratonu, půlmaratonu, čtvrtmaratonu, štafetovém běhu a vyžití našly také děti.

Horské běhy a skyrunning
Moje vydařená premiéra na Horské výzvě v Krkonoších 2018 – osobní zkušenost běžkyně Kateřiny Matrasové

O víkendu 21. – 22. září se konal již 5. díl letošní Rock Point – Horské výzvy v Krkonoších, kterého se zúčastnila i výborná běžkyně Kateřina Matrasová. Katka běžela trasu Half a v jednotlivcích mezi ženami zvítězila. Její dojmy si můžete přečíst v následujícím článku…

Závody do 10 km
Charitativní závod ADRAběh ovládli Denis Wachtl a Dana Jiřičná

Charitativně-sportovní akce ADRAběh, která se uskutečnila 23. září v Praze na Letné, letos opět podpořila jeden z rozvojových projektů humanitární organizace ADRA.

Saar Challenge 2018: Královská trať nedotčenou přírodou Žďárských vrchů se stala kořistí pro Vladimíra Řídkého a Marcelu Rambovou!

V sobotu 22. září proběhl v Hlinsku v Čechách čtvrtý ročník trailového závodu Žďárskými vrchy Saar Challenge.

Českým rájem tekly o víkendu endorfiny proudem, konal se tam Gladiator Race/Run a Půlmaraton Český ráj!

Kemp Peklo v Branžeži a přilehlé okolí hostili o víkendu 15. a 16. září skvělé sportovní akce, INOV-8 Gladiator Race Run a ELEVEN Půlmaraton Český ráj, na kterých nebyla nouze o strhující sportovní výkony a na své si přišly všechny věkové kategorie i náhodní diváci.

Osobní zkušenost z Transalpine Runu – jak se běží 7 denní etapový závod napříč Alpami?

Lucka a Michal si díky Světu běhu mohli zaběhnout prestižní a velmi náročný etapový závod napříč Alpami, který vede z Německa přes Rakousko až do Itálie. Ano, jedná se o GORE-TEX Transalpine Run. Jak se jim běželo? Přečtěte si jejich osobní zkušenosti a dojmy ze závodu.

Půlmaraton
Na Mattoni 1/2maratonu v Ústí nad Labem na stupních vítězů jen běžci z Keni, vítězný KIPROP opět v čase pod hodinu

Běžecká liga RunCzech 2018 dospěla k poslednímu letošnímu závodu v Ústí nad Labem. Velmi silné startovní pole elitních běžců, převážně z Keni, slibovalo opět výtečné časy a možná vylepšení rekordů tratě. Snad teplejší počasí, než se předpokládalo, tuto předpověď poněkud zhatilo.

Jak jsme si na premiéře ve Swimrunu doběhli na Slapech pro druhé místo – osobní zkušenost triatleta Romana Špičáka

V sobotu 8. září se na Slapech konal v rámci třídílného seriálu Czech Swimrun Tour na Slapech závod v nové disciplíně SwimRunu, kterého se zúčastnil i triatlet Roman Špičák s kolegou Jirkou Klementem. Níže si můžete přečíst, jak se jim závod vydařil.

Osmnáctiletý Keňan KIPRUTO byl na BIRELL GRAND PRIX dvě sekundy od rekordu + FOTOGALERIE ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Prvním závodem po prázdninové pauze, v rámci RUNCZECH běžecké ligy, bývá BIRELL GRAND PRIX na 10 kilometrů. I letos tomu nebylo jinak. Na závod podvečerní Prahou se vsobotu v 19:30 hodin vydalo více jak 8 tisíc běžců a běžkyň.

Ozdobou závodu RUN TOUR v Ostravě byl výtečný výkon a čas Tomáše Lichého na desítce

V Liberci to bylo velmi teplé počasí, se kterým se běžci museli poprat. Ostrava byla v tomhle směru k běžcům přívětivější. Zamračená obloha, ale příjemná teplota okolo 20°C nahrávala všem k výtečným výkonům, čehož nakonec využil Tomáš Lichý.

Osobnosti
Devátý ročník 95 kilometrů, které vám změní život – Najvert získal na B7 zlatý hattrick

Přečtěte si reportáž z 9. ročníku Beskydské sedmičky! Vítězství brali Stanislav Najvert a Jan Zemaník, v ženách sestry Macurovy. Jak hodnotí závod? A co nového se chystá příští rok?

Půlmaraton
Panevropský půlmaraton zvládli nejlépe Jiří Voják a Brigitte Frenzel

Prorockým slovům hlavního ředitele závodu Hynka Říhy o vzrůstající oblibě a zvyšování počtu účastníků závodu mnozí nevěnovali moc pozornosti. Jenže to byla chyba. 10. ročníku Panevropského půlmaratonu se zúčastnilo opravdu rekordní množství, a to 125 běžců a běžkyň.

Na netypické, leč krásné trati na RUN TOUR v Liberci dominovali Vít Pavlišta a Petra Bárthová

Krásné počasí a určitě i blížící se konec prázdnin bylo příčinou, že do Liberce, na další závod ze seriálu RUN TOUR, dorazilo nebývale velké množství startujících. Ani netypická trať závodu neodradila a možná právě to, že trať nebyla vyloženě městská, zlákala takové množství závodníků.