Horské běhy a skyrunning

Běhání v zahraničí
EIGER ULTRA TRAIL – extrémní závod prověří fyzické i morální síly

Eiger Ultra Trail, který se bude konat 16. – 17. července 2016, je závod horský a náročný na druhou stranu velmi krásný. 101 km, kde překonáte přes 6 000 metrů stoupání, vám ukáže ty nejhezčí výhledy na horu Eiger.

SWS Santa Caterina VK a Livigno SkyMarathon – zazáření českých barev v Itálii

Letošní pravděpodobně nejpočetnější český zástup běžců zavítal do Italských hor na závody Světové skyrunningové série (SWS) – Santa Caterina Vertical Kilometer a nový závod světové série, Livigno SkyMarathon.

Pátý ročník Krkonošského půlmaratonu se vydařil. Prvenství vybojovali Flegl a Luštincová.

V sobotu 25. června odstartoval v Žacléři pátý ročník Krkonošského půlmaratonu. Akci organizátoři pečlivě připravovali a hlavní i dětský závod, i přes nepřízeň počasí (vybíhalo se v 16:00 v dusivém horku a dobíhalo v bouřkovém lijáku), proběhl naprosto hladce ke spokojenosti dospělých i dětských závodníků.

Horský půlmaraton v Krušných horách v podání Žaloudka a Sekyrové

V sobotu se v Krušných horách konal již třetí ročník Horského půlmaratonu. Celkem se závodu zúčastnilo 112 závodníků, včetně běžců se psy. Byly připraveny dvě tratě, kratší byla dlouhá 11 kilometrů a delší, půlmaraton, 21 kilometrů.

Tatry Running Tour – Horský etapový závod v srdci Tater ovládli Češi

Horské etapové závody, konající se po sobě jdoucích dnech, jsou poměrně vzácné. Tatry Running Tour, jeden z takovýchto závodů, je však nejen svou lokalitou, ale také zastoupením běžců z devíti zemí světa – například Švýcarska, Velké Británie, Kanady či Dánska – důkazem, že popularita tohoto sportu rychle roste.

Mistrovské tituly na EPO Trail Maniacs v Harrachově vybojovali Michal Kovář a Eliška Vondráčková + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 11.6. se Krkonoše staly dějištěm Mistrovství ČR v horském maratonu. Na závodníky čekala 51 km dlouhá trať, která začínala v polské Jakuszyce. Na start závodu byli závodníci převezeni autobusem, to vše z prostého důvodu, aby se trať pokud možná co nejvíce vyhnula zpevněným cestám.

Salomon Running Academy 2016: Předbíhám Jonathana Wyatta, zatím jen na minutu

Jakub Smetana, mladý nadějný český běžec, se jako jeden z 16ti z celého světa účastnil prestižního kempu Salomon Running Academy. Na tomto výběrovém kempu, kde se hledají talentovaní běžci, pochytil spoustu zkušeností a rad od těch nejlepšícj jako jsou Anna Frost, Jonathan Wyatt nebo Philip Reitier.

Rock Point – Horská výva Beskydy 2016: Vítězové Causidis s Najvertem stihli na trati i selfíčka

Stanislav Najvert s Markem Causidisem ovládli druhý závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Vítězná dvojice doběhla do Trojanovic v Beskydech jako jediná na královské trase Long v čase pod sedm hodin.

Krupička letěl za rekordem v KTRC na Dolní Moravě přes 60 stromů + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Poprvé za čtyři roky při trailu z Dolní Moravy na Králický Sněžník nepadaly mouchy za letu vedrem. Třetí díl Kilpi Trail Running Cupu, panoramatický zážitkový běh na 30 km s převýšením téměř tisíc metrů, přinesl tentokrát rekordní časy.

Běh v oblacích aneb jak se zrodil alpine running

Hory byly, jsou a budou odjakživa stvořeny k tomu, aby je člověk různými způsoby zkoušel zdolat. Jedním ze způsobů, jak překonávat nástrahy horských velikánů, je tzv. rychlovýstup neboli výstup s minimální zátěží v co nejrychlejším čase. Sport, jehož obliba stoupá stejně strmě jako jeho trasy v horách.

Jiří Čípa, suverén letošního Valašského hrbu. Akademickými mistry ČR jsou Lichý a Kantorová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Tratě 10, 20, 30 či 50 km, takové vzdálenosti si mohli zaběhnout všichni příchozí poslední květnovou sobotu na Soláni. Konal se totiž čím dál tím více oblíbenější závod – Valašský hrb.

ALETSCH půlmaraton – jediný horský běh na seznamu přírodních krás UNESCO

Aletsch půlmaraton, který se každoročně běhá ve Švýcarských Alpách, vás ohromí krásami na trati i v cíli.

Tipy na nejzajímavější závody v červnu 2016

Chystáte se v červnu na nějaký běžecký závod, ale ještě jste si žádný konkrétní nevybrali? Zde jsme pro Vás připravili nabídku těch nejzajímavějších závodů konaných nejen v České republice a třeba si některý z nich zvolíte.

Běh se psem
Rock Point – Horská výzva 2016: Premiéru na Božím Daru ovládl dogtrekař Jiřík

První letošní závod seriálu Rock Point – Horská výzva má své vítěze. Na Božím Daru byl absolutně nejrychlejší na nejprestižnější dlouhé trati Long překvapivě dogtrekař Martin Jiřík. V rámci úvodního podniku se ale soutěžilo na třech trasách a vždy v několika kategoriích.

Pavel Paloncý o vulkánu San José – když to nejde, tak to udělej těžší

Pavel Paloncý má letos hodně zajímavé plány a projekty. Z kraje roku v Chile udělal rychlostní rekord ve výstupu na horu San José. Momentálně se zase připravuje na další rekord, který by chtěl udělat na trati závodu The Spine Race.