Tomáš Křivda je tahounem nastupující generace orienťácké reprezentace. Jasným cílem je sprintové Mistrovství světa v Dánsku, ale nebojí se ani klasických orienťáků nebo atletické dráhy – na letošním MČR na 10 000 m dokonce obsadil 4. místo. Nejen o svém tréninku, motivaci, ale také třeba o velkolepých štafetách Tiomila povídá v dnešním rozhovoru.
Jedna překonaná výzva může zrodit tu další. Přesně tohle platí pro Veroniku Fülovou, která po loňském absolvování 24hodinovky na Jedlovou se rozhodla letos zdolat 18 prominentních vrcholů Lužických hor. A i to zvládla na jedničku. Za 21 hodin a 28 minut uběhla a ušla 107 km a nastoupala 4 473 metrů. A to i díky kamarádům, kteří jí postupně doprovázeli. „Tenhle závod byl jeden z nejnáročnějších, ale za to nejkrásnější, jaký jsem absolvovala,“ říká sympatická běžkyně, kterou letos čekají další výzvy, jak prozrazuje v rozhovoru.
Nedalo mi to a zajel jsem za hlavním organizátorem. Peter Matisko připravuje závody již od roku 2016 a mě zajímalo, jak připravuje trasy nebo jaké má problémy při pořádání. Letošní ročník se už velmi blíží, koná se 9. dubna.
Členem klubu Más Locos („Velcí blázni“) se stane každý, kdo úspěšně absolvuje dnes už legendární závod Ultra Caballo Blanco v Mexiku. Na jeho start se po deseti letech vrací téměř kompletní sestava tehdejší party českých běžců. Své ambice neskrývá nestárnoucí Daniel Orálek, který zde v roce 2012 doběhl druhý.
Z jednoho koutu na druhý. Tak by se dala popsat podzimní cesta dvou bratrů ze severních Čech po stopách Slovenského národního povstání, jejíž délka je 770 km.
Miloš Smrčka běhá již 48 let, měsíčně nyní 400 – 500 km, na kontě má neskutečných 1700 závodů a nejvíce si cení pětinásobného vítězství na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu nebo maratonského času 2:27:54.
Pro členy Běžeckého městečka, naše věrné čtenáře a předplatitele přinášíme zajímavou přednášku s možností ptát se na nejrůznější dotazy. A to vše zdarma už 28. února od 19:30 online.
Jen málo lidí dokáže zcela změnit svůj život. Z talentované herečky a moderátorky se v posledních letech stala ultramaratonkyně a žena, které nechybí kuráž ani sociální cítění. Jak plánuje své projekty? Co bylo nejtěžší na výstupu na Matterhorn? A proč na některé výpravy jezdí zcela sama? O tom všem jsme si povídali v exkluzivním rozhovoru s Lenkou Vacvalovou.
Každý běžec má na Štědrý den trochu jiné zvyky. Někdo si dává volno nebo rodinný výlet, pro jiného je to ideální možnost vyrazit na dlouhý výběh nebo zúčastnit se závodu. Jak strávil Štědrý den člen BK Ludgeřovice David Bíbrlík? Dozvíte se v jeho reportáži.
Dlouhé dva roky jsme se neviděli na startu Volkswagen Maratonu v Praze. Teď se zdá být vše na dobré cestě a pořadatelé z RunCzech plánují na rok 2022 i další závody. O tom všem jsme si povídali se Sašou Belovski, business development directorem RunCzech.
Women Run Up and Down pro důstojné stáří. Tak zní projekt 4 žen, které se rozhodly zdolat rovnou 18 vrcholů Lužických hor a vybrat 300 tis. Kč pro charitativní účely. Běžeckou výzvu již zdolaly, podaří se vybrat i daná částka pro Domov Sue Ryder?
Mladá závodnice AK ŠKODA Plzeň v letošním roce ovládla celou sérii závodů RunCzech. I proto nás zajímalo, jak trénuje nebo jaké jsou její cíle na další sezónu.
Pečovatelka Hospice sv. Alžběty Marie Balšínková se od roku 2018 věnuje dálkovým běhům a má za sebou již řadu skvělých úspěchů. Svůj sportovní talent se nyní rozhodla spojit s myšlenkou podpory hospice a založila dárcovskou výzvu Z Brna na Praděd.
Prostřednictvím štafetového interview představujeme běžecký tým Matky na útěku. Šest závodnic před nedávnem dokázalo zvítězit ve štafetovém závodu Run Berounka Run (9. října 2021) v kategorii ženské týmy.
Nelehká pandemická doba nebyla vloni i letos na jaře příliš nakloněna sportování a celkově pohybu. Tělocvičny zavřené, bazény vypuštěné, kluziště rozmrzlá, atletické stadiony nepřístupné. Přesto si sportovní nadšenci našli způsoby, jak se svého koníčku nevzdat či ho alespoň pozměnit.