Tentokrát jsme jako běžce týdne zvolili mladou českou naději v běhu do vrchu a univerzální sportovkyni Pavlu Zahálkovou. Přes svůj nízký věk má za sebou Pavla mnoho úspěchů jak v běhu, tak i v atletice či biatlonu. Od roku 2013 je také stabilním členem českého Salomon týmu, v jehož barvách sbírá úspěchy i v letošním roce.
Český reprezentant v běhu Ondřej Fejfar je tak trochu univerzál. Věnuje se tratím od 3000 m překážek po půlmaraton, ale nepohrdne i pěkným horským závodem nebo city trailem, který se mu nedávno povedlo vyhrát na pražském Petříně.
Patří ke špičce světového běžeckého lyžování na dlouhých tratích. Vyhrál několik lyžařských maratonů prestižního seriálu Swix Ski Classics, např. Jizerskou padesátku, König Ludwig Lauf, Birkebeinerrennet, Marcialongu a jiné… V roce 2011 se stal dokonce celkovým vítězem Swix Ski Classics, seriálu dálkových běhů na lyžích. Standa Řezáč nám v rozhovoru prozradil, jak se na takové špičkové výkony připravuje!
Vít Pavlišta je dlouhodobě jeden z nejlepších českých vytrvalců, kterému se již v letošní sezóně podařila zaznamenat celá řada úspěchů. S trochou nadsázky se dá konstatovat, že Vítek letos vyhrál, co se dalo.
Jan Procházka patří mezi naše nejúspěšnější orientační běžce, ale jeho jméno znají velice dobře i ve světě, a pokud se objeví na startovní listině, mají všichni orienťáci nebo běžci dost těžkého soupeře navíc. To dokazují jeho největší úspěchy, ke kterým patří zlatá medaile ve štafetě z MS 2012 ve Švýcarsku nebo 4. místo na krátké trati na ME 2014 v Portugalsku.
Sigrid Eichner (75 let) letos omluvila svou tradiční účast na Moravském ultramaratonu. Kdyby k omluvě nepřipojila zdůvodnění, nebyla by to asi informace pro sepsaní článku. Sigrid však napsala, že namísto obvyklých sedmi maratonů v 7-mi dnech, vyběhne na trať dlouhou 2.800 km.
Naprosto jednoznačně zvítězila dvojice běžců Michal Štantejský a Zdeněk Kříž při druhém závodě seriálu Rock Point – Horská výzva. Stále více oblíbený podnik horských běhů a trekingu dvojic pokračoval v Krkonoších.
Málokterý běžec v České republice dokáže běžet tak daleko a tak rychle jako Radek Brunner. Ačkoliv Radek není profesionál, v posledních letech na sebe upozorňuje na různých tratích špičkovými výkony, za které by se ani profík stydět nemusel.
Tomáš Bystřický se na horských závodech v České republice ukazuje teprve druhým rokem, jeho kariéra se ale v minulosti vázala předvším na letní biatlon. O tom, jaké jsou jeho plány a kde všude ho letos ještě uvidíme jsme se ho zeptali na Sušickém horském běhu.
Stejně jako jsme se na jeho dojmy z Perun Skymarathonu zeptali mužského vítěze Tomáše Lichého, přinášíme vám tentokrát rozhovor z nejrychlejší ženou, legendou českého horského běhu Ankou Strakovou. Anka vedla od startu a cílem proběhla také v novém traťovém rekordu 5:00:52.
Tomáš Lichý o víkendu ovládl Huyndai Perun Skymarathon suverénním způsobem, kdy i přes křeče v druhé půlce závodu dokázal cíl protnout ve skvělém traťovém rekordu 4:04:34! Nyní vám s čerstvým mistrem ČR ve skymarathonu přinášíme rozhovor nejen o jeho dojmech ze závodu, ale i o chystaném startu na Buff Epic Trail, což byla hlavní výhra právě na Perunu.
Nadšenec, který propadl běhání. I když stále amatér, sbírá jeden úspěch za druhým. Vít Pavlišta patří k mladé generaci vytrvalostních běžců, je také trojnásobným mistrem republiky v půlmaratonu a českým šampionem v běhu do vrchu.
Učitelka tělocviku a ZSV na Gymnáziu v Sokolově, všestranná běžkyně, která zvládá vrchy, maratony, silnice i dráhy. Hned druhý maraton v životě Ivany Sekyrové, byl ten Olympijský v Londýně, který doběhla na 67. místě. Je držitelkou českého rekordu v běhu na 20 000 metrů na dráze (1.15:50,92 – 2009, Plzeň). Drží také národní rekord v hodinovce (16 422 m – 2008, Ostrava).
Katalánská běžkyně Núria Picas je v současnosti jednou z nejúspěšnějších horských běžkyň na světě. V roce 2014 dokázala zvítězit v Ultra-Trail World Tour a letos už obhájit vítězství na Transgrancanarii. Miluje také skialpinismus a silniční cyklistiku a prozradila nám své nejtajnější plány na tento rok.
365 dní, 367, maratonů a téměř 15 500 kilometrů. Rob Young se po dětství s násilným otcem rozhodl něco změnit. Svým během v tradičním kiltu chce podpořit tři britské charity