Pro ultramaratonce je Spartathlon něco jako Mekka pro muslima. Aspoň jednou se tam musí. A když se ještě tento závod podaří dokončit, je to velká senzace. Radek Brunner, v současnosti asi nejlepší český ultramaratonec ČR ale dokázal ještě víc. Nejenže dokončil, ale dostal se na stupně vítězů.
Maratonkyně Šárka Dýrová Macháčková, loňská mistryně ČR z Pražského maratonu, vede tréninky pro začátečníky a mírně pokročilé na Mizuno Podzimní 10. Jaké jsou její dojmy z vedení tréninků?
Iveta Fořtová začínala jako velmi úspěšná běžkyně na lyžích. Běh pro ni byl jen doplňkový letní sport, přesto doposud drží traťový rekord v Běchovicích v juniorské kategorii. V poslední době ji zaujaly ultraběhy, na nichž dosahuje na medailové pozice.
Zdeněk Kříž předvedl fantastický výkon ve španělských Pyrenejích. Na mistrovství světa ve skyrunningu podal životní výkon a skončil na 5. místě. Jak se závod vyvíjel a co to vlastně pro Zdeňka znamená?
Veteránka Alena Krcháková dosahuje už několik let na vytrvalostních tratích kvalitních výkonů, které jí mohou některé i mnohem mladší soupeřky jen závidět. Přečtěte si o její přípravě na maraton ve Vídni pod vedením trenéra Jiřího Šmitáka.
Luboš Truhlář je mistr ČR v terénním triatlonu, na který se v posledních několika sezonách specializuje. Kromě toho je také velmi slušným běžcem a se svými výkony na českých běžeckých závodech se rozhodně může pochlubit. Jak vypadá rok terénního triatlonisty a co je v jeho tréninku nejdůležitější?
Moravský UltraMaraton (MUM) je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu.
Jak vnímá běh klavírní virtuóz? A jak se mu hraje koncert po zaběhnutém maratonu? Nejen na tyto otázky odpovídal Michal Rezek – komorní hráč, sólista orchestrálních koncertů a běžec Světla pro svět.
Jan Weber, aktivní sportovec, podnikatel a organizátor, který za hranicemi Moravskoslezského kraje možná není nejznámější, stojí však za úspěchem velkých jmen skyrunningu a byl u zrodu velkých akcí. Kolik času této činnosti obětuje a jak se k běhání v horách dostal?
Ze snahy o splnění limitu našich maratonců pro účast na letošních olympijských hrách vyšla vítězně jen Eva Vrabcová Nývltová. Ve své maratonské premiéře dosáhla v květnu v Praze druhého historicky nejlepšího času českých žen 2:30:10 a vybojovala si tak letenku na olympijské hry do Ria.
Hory byly, jsou a budou odjakživa stvořeny k tomu, aby je člověk různými způsoby zkoušel zdolat. Jedním ze způsobů, jak překonávat nástrahy horských velikánů, je tzv. rychlovýstup neboli výstup s minimální zátěží v co nejrychlejším čase. Sport, jehož obliba stoupá stejně strmě jako jeho trasy v horách.
Běžecká a horolezecká superstar, Kilian Jornet, se chystá na druhý pokus překonání rychlostního rekordu ve výstupu na Mt. Everest, který mu loni překazilo zemětřesení a následná lavina v údolí Langtang. Jak to letos dopadne a jaké jsou jeho běžecké a skialpinistické plány?
Hyundai Perun SkyMarathon pro rok 2016 má své staronové vítěze. Mezi ženami obhájila své vítězství z minulého roku bezkonkurenční Anna Straková, a dokonce vylepšila svůj a obecně ženský nejlepší čas o 20 minut na 4 hodiny 40 minut a 32 sekund. Mezi muži se stal staronovým králem českého skyrunningu Honza Zemaník, který vyhrál jubilejní první Perun v roce 2014 a po roční odmlce se tak stal znovu nejlepším mezi skyrunnery na domácí půdě.
Zuzka Krchová, jedna z našich nejlepších skyrunnerek se vydala do dalekého Taipei na závod v běhu do schodů. Ano, vybíhala schody v mrakodrapu a umístila se na 2. místě!
Michala Štantejského pro většinu běžců nemusíme dlouze představovat. V zimě jeden z nejlepších skialpinistů u nás a v létě naopak běžec, který běh považuje spíše za osobní trénink na zimu, než za svou hlavní disciplínu. Jak se vyvíjela jeho letošní zimní sezóna, jaké plány má pro tu letní a jak vypadá jeho trénink?