Osobnosti

Osobnosti
IVETA FOŘTOVÁ – ultraběžkyně z Jizerských hor

Iveta Fořtová začínala jako velmi úspěšná běžkyně na lyžích. Běh pro ni byl jen doplňkový letní sport, přesto doposud drží traťový rekord v Běchovicích v juniorské kategorii. V poslední době ji zaujaly ultraběhy, na nichž dosahuje na medailové pozice.

Běhání v zahraničí
Rozhovor se Zdeňkem Křížem o jeho mistrovském výkonu na Buff Epic Trailu: Moje trenérka je čarodějka

Zdeněk Kříž předvedl fantastický výkon ve španělských Pyrenejích. Na mistrovství světa ve skyrunningu podal životní výkon a skončil na 5. místě. Jak se závod vyvíjel a co to vlastně pro Zdeňka znamená?

Osobnosti
Jiří Šmiták: Závěrečná příprava Aleny Krchákové na maraton

Veteránka Alena Krcháková dosahuje už několik let na vytrvalostních tratích kvalitních výkonů, které jí mohou některé i mnohem mladší soupeřky jen závidět. Přečtěte si o její přípravě na maraton ve Vídni pod vedením trenéra Jiřího Šmitáka.

Osobnosti
Rozhovor s Lubošem Truhlářem: Trénink terénního triatlonisty z Kralup nad Vltavou

Luboš Truhlář je mistr ČR v terénním triatlonu, na který se v posledních několika sezonách specializuje. Kromě toho je také velmi slušným běžcem a se svými výkony na českých běžeckých závodech se rozhodně může pochlubit. Jak vypadá rok terénního triatlonisty a co je v jeho tréninku nejdůležitější?

Osobnosti
Maratonská babička Sigrid Eichner poběží svůj dvoutisící maraton

Moravský UltraMaraton (MUM) je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu.

Osobnosti
Rozhovor: Michal Rezek – klavírní virtuóz, který běhá maratony

Jak vnímá běh klavírní virtuóz? A jak se mu hraje koncert po zaběhnutém maratonu? Nejen na tyto otázky odpovídal Michal Rezek – komorní hráč, sólista orchestrálních koncertů a běžec Světla pro svět.

Osobnosti
Rozhovor s Janem Weberem o Slezském maratonu a plánech

Jan Weber, aktivní sportovec, podnikatel a organizátor, který za hranicemi Moravskoslezského kraje možná není nejznámější, stojí však za úspěchem velkých jmen skyrunningu a byl u zrodu velkých akcí. Kolik času této činnosti obětuje a jak se k běhání v horách dostal?

Osobnosti
Eva Vrabcová Nývltová: Na OH chci předvést maximum

Ze snahy o splnění limitu našich maratonců pro účast na letošních olympijských hrách vyšla vítězně jen Eva Vrabcová Nývltová. Ve své maratonské premiéře dosáhla v květnu v Praze druhého historicky nejlepšího času českých žen 2:30:10 a vybojovala si tak letenku na olympijské hry do Ria.

Běh v oblacích aneb jak se zrodil alpine running

Hory byly, jsou a budou odjakživa stvořeny k tomu, aby je člověk různými způsoby zkoušel zdolat. Jedním ze způsobů, jak překonávat nástrahy horských velikánů, je tzv. rychlovýstup neboli výstup s minimální zátěží v co nejrychlejším čase. Sport, jehož obliba stoupá stejně strmě jako jeho trasy v horách.

Osobnosti
Kilian Jornet: V srpnu chci znovu na Everest

Běžecká a horolezecká superstar, Kilian Jornet, se chystá na druhý pokus překonání rychlostního rekordu ve výstupu na Mt. Everest, který mu loni překazilo zemětřesení a následná lavina v údolí Langtang. Jak to letos dopadne a jaké jsou jeho běžecké a skialpinistické plány?

Horské běhy a skyrunning
Rozhovor se staronovým králem Perun SkyMarathonu Honzou Zemaníkem

Hyundai Perun SkyMarathon pro rok 2016 má své staronové vítěze. Mezi ženami obhájila své vítězství z minulého roku bezkonkurenční Anna Straková, a dokonce vylepšila svůj a obecně ženský nejlepší čas o 20 minut na 4 hodiny 40 minut a 32 sekund. Mezi muži se stal staronovým králem českého skyrunningu Honza Zemaník, který vyhrál jubilejní první Perun v roce 2014 a po roční odmlce se tak stal znovu nejlepším mezi skyrunnery na domácí půdě.

Skvělý český výsledek až na dalekém Taiwanu – Zuzana Krchová se umístila na 2. místě v prestižním závodě RUN UP Taipei 101

Zuzka Krchová, jedna z našich nejlepších skyrunnerek se vydala do dalekého Taipei na závod v běhu do schodů. Ano, vybíhala schody v mrakodrapu a umístila se na 2. místě!

Rozhovor s Michalem Štantejnským: Letos chci ukázat co nejlepší výkon na Krkonošském SkyMarathonu

Michala Štantejského pro většinu běžců nemusíme dlouze představovat. V zimě jeden z nejlepších skialpinistů u nás a v létě naopak běžec, který běh považuje spíše za osobní trénink na zimu, než za svou hlavní disciplínu. Jak se vyvíjela jeho letošní zimní sezóna, jaké plány má pro tu letní a jak vypadá jeho trénink?

Osobnosti
Rozhovor s Jiřím Homoláčem: Boj o limit na olympijský maraton nevzdám!

Česká naděje na olympijské hry v Rio de Janeiru, Jiří Homoláč, má letos jasný běžecký cíl. Jaká byla jeho příprava v Keni a jak se mu běžel první pokus o překonání limitu v Hamburku?

Petr Vabroušek o Maratonu des Sables: Běh po poušti je pro mě náročnější než na pólech