Již první nazutí prozrazuje, že se jedná o tréninkovou botu. Pohodlnou botu! Polstrování je opravdu výrazné zejména kolem paty. Je velmi příjemné, když se achilovky mohou zabořit do měkkého polštáře. Pohodlností nezaostává ani hutnější, po stranách fixovaný jazyk. O nějakých tkaničkách přes něj nebudete ani vědět.
Tyto ultralehké šortky jsou vyrobeny ze superlehké, elastické a rychleschnoucí tkaniny, která rychle odvádí pot a vlhkost. Velmi promyšlený je vysoký pas s kapsami, který zajišťuje maximální pohodlí a dodává tomuto kousku velmi originální šmrnc.
K úspěchům osvědčených modelů patří také to, že se nijak zásadně nemění. To platí i o šestnácté verzi všestranné tréninkové boty z dílny americké značky SAUCONY. Stejná pěna mezipodešve (PWRRun), stejná kontaktní pryž podrážky (XT-900), stejné pohodlí pro každodenní trénink.
Po loňském testování modelu FR955 se zdálo, že laťka je nastavená pořádně vysoko a bude potřeba něco zásadního k jejímu překonání. Letos přichází (nezvykle brzy od vydání posledního modelu) Garmin s modelem Forerunner 965. Již první pohled prozrazuje elegantnější vzhled díky titanové lunetě, první nandání na ruku pak příjemnou, pohodlnou nositelnost.
Lýtkové návleky již dávno nejsou „kusem“ elasťáků plnícím především estetickou roli, ale propracovaným funkčním doplňkem, v podání Compressportu s možná až nečekaným množstvím detailů.
Lehká, kompaktní a na hlavě nadmíru pohodlná čelovka NITECORE NU25 prošla naším jarním testováním. Pro běžce dostatečným výkonem (400 lm), dosvitem umožňujícím svižné tempo běhu (až 200 m) a více než slušnou výdrží baterie při maximálním výkonu nás čelovka příjemně překvapila.
Pro test volíme velikost T3, doporučenou pro rozpětí chodidla 42–44 UK k naprosté spokojenosti. Pozornost věnujte výběru velikostí, pokud kupujete zároveň podkolenky a návleky. Zatímco u návleků rozhoduje o velikosti obvod lýtka, u podkolenek délka chodidla.
Nová generace všestranného tréninkového modelu do terénu po právu zapadá do kategorie bot vhodných pro každodenní trénink. Již od pohledu dává tušit ochotu spolupracovat, pokud běžec „přitlačí na pilu“.
Dvouvrstvý pás vytváří vlastně jedinou, zato pořádně velkou kapsu po celém obvodu pasu. Ta je na třech místech spojená v místě horního lemu pro možnost umístění těžšího obsahu. Jinak je zcela na uvážení každého běžce, jak vše potřebné do pásu poskládá.