Běháte-li často v terénu s měkkou podložkou nebo v kluzkém terénu (bláto, sníh, led) a chcete stabilní botu s dobrým odrazem, vřele vám tento model doporučuji. Jedná se o profesionální model závodní obuvi, který ocení hlavně orientační běžci a jiní vyznavači běhu v náročných až extrémních podmínkách. Už desátá generace legendárních „boldovek“ je zase o kousek propracovanější – lehce se zatlačilo na hmotnost a odezva a dynamika boty je tak na perfektní úrovni. Mimo les a závodní nasazení jsou taky výborným parťákem pro zimní krosy nebo běhy do vrchu.
Propracované combo spodních boxerek a vrchních šortek. Kousky jsou sice oddělené, ale nejlépe fungují dohromady. Boxerky jsou lehké jako papír a jemné jako hedvábí, navíc dobře obepnou veškeré nářadí, které se nehoupe – takže opruzeniny a vlčí stopy jsou redukovány na naprosté minimum, pokud vůbec. Vrchní šortky jsou taky velmi jemné a prodyšné, navíc na sobě mají integrovaný pás, který výbavu přitiskne pevně k tělu a ta se tak nehoupe ani neskáče a nevypadává. Tyto kapsičky nebo kompletní pásy jde na šortkách jiných značek vidět celkem často, většinou jsou ale díky provedení nepoužitelné. Kombinace antichief boxerek s šortkami, které pojmou velkou spoustu vybavení, přímo vybízí k použití v horách a na ultra-trailech.
Už dle názvu žhavé a očekávané novinky finských VJ SPORT, a to prostě a jednoduše ULTRA, víme přesně, s čím máme tu čest. A upřímně jsem moc rád za toto seznámení. Se svými starými hrotovkami od VJ jsem se rozloučil po spoustě (čti: spoustě stovek) kilometrů v naprosté spokojenosti. A ULTRA mě prostě jen přesvědčila, že i pro dlouhé distance umí výrobce skvěle připravit svého zástupce. Chloubou tohoto modelu je podešev, která poskytuje opravdu skvělou přilnavost k různorodému povrchu. Prašná polní cesta, bahnitá lesní ani mokré kameny nejsou překážkou. Úmyslně jsem botku křtil i na hladké desítce na silnici, jen abych zjistil, jak se bude chovat. Zde se projevila neskutečně příjemná míra tlumení. ULTRA je ultra univerzální volba pro všechny nadšence převážně dlouhých běhů, kteří nechtějí dělat kompromisy mezi povrchy trati. Skvěle může spolupracovat a hnát běžce po hřebenovce nahoru a dolů, lesem, polem, šotolinou, kameny… hlava nehlava, déšť nedéšť.
Konečně Dynafit přišel s novinkou, která by měla vyplnit mezeru mezi objemovou trailovkou Ultra 100 a lehčími modely na kratší vzdálenosti jako jsou boty Alpine a Alpine DNA. Nová “kočka” Dynafit Ultra 50 byla stvořena pro střední až delší běhy a ultra závody v náročném horském terénu.
Garmin Forerunner je sporttester v pravém slova smyslu. Oproti smartwatch, které jsou občas taky nazývané sporttestrem jde ale z Forerunnerů cítit důraz na výkon. Forerunnery jsou výborným vstupem do světa velkých sporttesterů a dostanete z nich víc než byste za 4990 Kč čekali. Dlouhá výdrž baterie, relativně přesný snímač tepu ze zápěstí, přizpůsobitelné sportovní módy a další vychytávky, to je to, proč myslíme, že nové 55 fakt stojí za to.
Běžecké boty a běžecká vesta – asi nejdůležitější součásti výbavy trailového běžce. Jasně, svou roli hraje všechno, ale špatné boty nebo špatný běžecký batůžek vám dlouhý běh nebo závod v horách znepříjemní rozhodně nejvíce. V trailovém vybavení asi nenajdeme součást, která by se vyvíjela tak rychle jako běžecké batohy. A Nathan Vapor Krar 12 je jedním ze zdárných příkladů. Časy, kdy se na B7 a další ultra nosily krosny nebo cyklobatohy jsou definitivně pryč a mnohem lépe tyto nosiče vody, jídla a povinné výbavy vystihuje pojem vesta. Nejinak je tomu u modelu Vapor Krar, přestože disponuje opravdu štědrým objemem 12l, vypadá spíše jako součást oblečení než jako batoh. Vesty z řady VaporKrar (k dostání jsou i 4l a dámské varianty) vyvíjel legendární Rob Krar, vítěz Western States a několika dalších kultovních závodů. Takže očekávání máme, přečtěte si, jak vše dopadlo.
Garmin Forerunner 55 – minimalistické hodinky, které téměř necítíte na zápěstí. Co se týče funkcí, nejsou ale tak vzdáleny od high end modelů. Pokud vás zajímá více, mrkněte na videorecenzi!