Radeč maraton nejrychleji zdolali Jirka Valeš a Hana Kolářová

V sobotu 12. listopadu se v okolí kempu Veselí Habr u Volduch konal 2. ročník závodu Radeč maraton, který je součástí 3-dílného seriálu trailových závodů Pilsen trail.

O náročné podmínky v okolí Radče a Rokycan bylo díky sněhu a zimě postaráno!

Podzimního Pilsen Trailu Radeč se i přes mrazové počasí zúčastnilo téměř 200 závodníků, z toho téměř 50 odvážlivců se vydalo na ultramaratonskou a značně kopcovatou 48km trať. Po dvou dnech deště a sněhu se ráno před závodem počasí umoudřilo a závodníky přivítaly teploty lehce pod nulou a zasněžené lesy.

Start závoduStart závodu

Na tratiNa trati

Muži 48 kmMuži 48 km

Na 48 km absolutně zvítězil orientační běžec z plzeňské Lokomotivy Jirka Valeš, poté, co se na čele pohyboval po celý závod. Nedaleko za ním doběhli Petr Minařík a Petr Herejt (oba z Plzně). Jeden z favoritů Tomáš Eisner (Pilsenman Club) sice probíhal do druhé poloviny závodu v čelní skupině, ale na cca 25.km seběhl z trati a než se mu podařilo vrátit zpět na správnou trasu, naběhl o nějakých 6-7 km navíc.

Jedná se o trailový závod, který vede skrz překrásné radečské lesy a jejich vrcholy. Více informací o Radeč maratonu najdete v termínovce.

V ženách na dlouhé trati dominovala Hana Kolářová ze Starého Plzence (10. v absolutním pořadí mezi muži), i přesto že ji od 35.km trápila bolest v kolenou.

Na půlmaratonské trati zvítězili Ida Kubrová z Pilsenman Club a orientační běžec Jiří Bouchal z KOS Slavia Plzeň.

Celkovými vítězi Pilsen trail se stali Bouchal a Kavijová. Mezi veterány zabodovali Herejt a Ledererová.

Z celkového vítězství v seriálu Pilsen Trail 2016, který se skládá z jarního maratonu na Krkavci, letní Letkovské čtyřicítky a podzimního Radeč maratonu, se radovali Jiří Bouchal a Petra Kavijová. Mezi veterány nejvíce bodů získali Petr Herejt a Kamila Ledererová.