Překážkový závod INOV-8 GLADIATOR RACE oslavil v Holicích 5. výročí svého vzniku a prověřil fyzickou i psychickou připravenost závodníků

V Poběžovicích u Holic se od pátku 15. června do neděle 17. června konal oblíbený překážkový závod GLADIATOR RACE, který zároven slavit 5. výročí svého vzniku.

GLADIATOR RACE je překážkový závod, který je jiný než ostatní!

Lokality svých závodů si vybírá velmi pečlivě a unikátní je i intervalovým startem po 15-ti vteřinách. Na každém závodě se snaží přidat alespoň 2 nové překážky. Zášitu nad celou akcí přebral hejtman Pardubického kraje JUDR. Martin Netolický, PH.D. a starosta města Holice Mgr. Ladislav Effenberk.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Závodní víkend začal nočním závodem

Závodní víkend začal již v pátek nočním závodem, kdy se na trati dlouhé 3,5 km s deseti překážkami představilo téměř 300 závodníků-gladiátorů a nejrychleji v cíli byl v čase 18:02.62 Lukáš Novák, v ženách pak Stanislava Babušková, a to s výkonem 21:38.56.

Jedná se o legendární závod kombinující motokrosovou trať s náročným přírodním terénem plným bahna. Více informace o Gladiator Race Holice najdete v termínovce.

V sobotním závodě nejrychleji Kadrmas a Babušková

V sobotním závodě byla trať dlouhá 6 km a na závodníky čekalo cca 25 překážek a mezi nimi i pověstné holické bahno v lesních úsecích. V sobotu holickou trať okusilo 1000 závodníků, na které čekala zajímavá trasa, která skvěle prověřila fyzickou i psychickou připravenost závodníků. Nejrychleji si z tratí poradil Marek Kadrmas s časem 37:41.02, na druhém místě se umístil Ivo Vrba a třetí příčku bral David Kellner. V ženách kralovala s výkonem 46:07.62 Stanislava Babušková, jako druhá doběhla Petra Veselá, třetí pak Pavla Krejčí.

V neděli kralovali Maliha a Hynková

V neděli se jako první do závodu vydali závodníci v kategorii KIDS ll, kteří absolvovali trasu dlouhou 2 km. A po nich úplně ti nejmenší od ročníku narození 2012, kteří museli zvládnout 1 km. Celkem se na start postavilo 580 mladých gladiátorů. Úplnou novinkou pro tento závod byla kategorie FAMILY, kdy se závodu mohly účastnit děti i v doprovodu se svými rodiči bez omezení věku. Těmto dětem ale nebyl měřen čas. V této kategorii si trať užilo 60 startujících.

V závodě dospělých pak kromě klasických kategorií přibyly i týmy. Na prvním místě se umístil Roman Maliha v čase 38:40.71. Druhé místo vybojoval David Kellner a pro třetí místo si doběhl Aleš Vitásek. V ženách byla nejlepší Veronika Hynková s časem 53:21. 35, druhou příčku brala Petra Jeřábková a pro třetí místo si doběhla Jana Faulová.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program

Celý závod podpořilo ke spokojenosti organizátorů i závodníků počasí a nabitý doprovodný program, kdy si mohl kdokoliv zasoutěžit o ceny od GLADIATOR RACE a partnerů akce.

GLADIATOR RACE vstupuje do další „pětiletky“ a má před sebou spoustu nových výzev a nápadů na realizace dalších projektů. Tím prvním, který se uskuteční již za několik málo dní, bude GLADIATOR RACE CHALLENGE, unikátní sprint na 100 m a 7 překážek ve skicrosovém modelu, kdy proti sobě na startu budou stát 4 závodníci a pouze 2 postoupí do dalšího kola. Tento závod se uskuteční 29. a 30. června před OC FUTURUM v Hradci Králové. Bude to skvělá podívaná a zábava!