Poslední závod seriálu VAŠE LIGA v Plzni vyhrál v rekordním čase Tomáš Eisner, mezi ženami kralovala Blanka Šindelářová

Poslední závod ze seriálu VAŠE LIGA v Plzni (6 závodů) se uskutečnil v úterý 26. září 2017 tradičně v Lobzích. Účast byla, oproti předchozím závodům tentokráte velmi dobrá, čemuž jistě nahrálo i babí léto, které v Plzni v poslední době panovalo.

Na desítce padl mezi muži dosavadní rekord trati

Na start desítky se postavilo 19 borců, z toho pět žen. Závod měl od začátku jediného favorita, a tím byl Tomáš Eisner z místního Pilsenmam Clubu. Nejenže skvěle začal, ale své tempo neustále stupňoval a v cíli se stopky zastavily na 33:46 minut, čímž překonal o více jak dvě minuty rekord trati. Na druhém místě doběhl letošní dosavadní nejúspěšnější běžec na této trati Tomáš Hofhans v čase 37:30 minut a třetí místo uhájil Jan Šůcha, jehož výsledný čase je také pod 40 minut (39:45).

Jedná se o obrátkový rovinatý silniční závod, který vede podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu Běžecká tour VAŠÍ LIGY Plzeň. Více informací o zářijovém závodě najdete v termínovce.

V ženské kategorii jasně zvítězila Blanka Šindelářová v krásném čase 41:20 minut. Druhé místo patří Anně Nosilové za čas 46:46 minut a pro třetí místo si doběhla Olga Červená za 54:26 minut.

Závod na 5 km plný napínavých soubojů

Početně více obsazená pětka (35 startujících) nabídla několik zajímavých soubojů a v důsledku toho i velmi rychlé časy. Mezi muži zvítězil poměrně těsně Roman Vodička v čase 18:15, před druhým v cíli Markem Dietlem (18:31) a třetím v pořadí Viktorem Rumpíkem (18:44).

Mezi ženami si první místo držela od startu až do cíle Bára Šturmová z Plzně a obhájila své prvenství ze srpnového závodu, opět ve velmi slušném čase 21:16 minut. I druhé místo patří stejné závodnici jako před měsícem, a to Janě Tolarové (21:53). Třetí doběhla Jana Hocká v čase 23:24 minut.

Druhý rok závodů VAŠE LIGA v Plzni úspěšný

Běžci a běžkyně tímto zářijovým závodem v Plzni ukončili letošní běžeckou sezónu v rámci seriálu VAŠE LIGA. Opět se ukázalo, že závody, i když se konají v týdnu, mají své příznivce a není radno je, jakkoliv podceňovat. Ostatně výsledné časy, které mnozí z účastníků dosahovali jsou důkazem velmi vysoké kvality těchto běžeckých klání.

Po skončení závodu byli pořadateli oceněni ti nejvěrnější z běžců a běžkyň velmi zajímavými cenami a s přáním, abychom se všichni v dubnu příštího roku sešli na již 3. ročníku tohoto seriálu v Plzni.