Pilsen Trail 2016 pokračoval druhým závodem v Letkově. Prvenství vybojovali Petr Herejt a Petra Kavijová

První červnovou sobotu se za slunečného počasí konal druhý ročník Letkovské čtyřicítky. Závod je druhým podnikem seriálu běhů v přírodě Pilsen Trail, který se v letošním roce skládá ze třech závodů: Krkavec (2.4.), Letkovská čtyřicítka (4.6.) a Radeč maraton (12.11.).

Závodníci změřili síly na třech náročných tratí: 22km, 33km a 44km. Maratonci na hlavní 44km trati museli zdolat převýšení 1200m přes několik zalesněných vrcholů v okolí Plzně: Jandovu skálu, Čilinu, Maršál, Radyni, Hůrku nad Starým Plzencem a Stradiště. Zázemí závodu poskytl Sportpenzion Pohoda v Letkově.

Na hlavní trati zvítězili Petr Herejt a Petra Kavijová

Na hlavních maratonských tratích zvítězili Petr Herejt (Plzeň) v čase 3:37 a Petra Kavijová (Atletika Klatovy) za 4:35. Petr Herejt za sebou nechal o 4 minuty druhého Lukáše Hůlku (Faster Than Refugee) a třetího Michal Kováře (TJ Sokol Unhošť). Loňský rekordní čas Tomáše Bystřického (3:13) zůstal neohrožen. V absolutním pořadí v ženách doběhly na 2. a 3. místě Štěpánka Herradová a Kamila Ledererová z Plzně – vítězka kategorie nad 40 let.

Na střední 33km trati přes Maršál zvítězil v čase 2:29 Jiří Bouchal o 3 minuty před Tomášem Kamarytem (oba KOS Slavia Plzeň) a třetím Michalem Hráchem. V ženách dominovala Ute Schaarschmidt (Team Gassenlauf) před Lucií Knobovou (Chrášťany) a Kateřinou Královou (Plzeň).

Z půmaratonské trati přes Čilinu doběhl stejně jako před rokem vítězně Karel Pilař (KOB Baník Sokolov) v čase 1:21, který za sebou v absolutním pořadí nechal vítěze kategorie nad 40 let Štěpána Rappa (HPI-CZ) a Jana Majera (Silvini Madshus team). Půlmaratonkyně ovládla Hana Kolářová (Starý Plzenec) v čase 01:32 před Jindřiškou Zemanovou (Spoke) a Kristýnou Junkovou.