Pátý závod seriálu VAŠE LIGA v Plzni ovládli Tomáš Koranda a Bára Šturmová

Každé poslední úterý v měsíci (od dubna do září) je vyhrazeno závodu ze seriálu Vaše liga v Plzni. Takže 29. srpna se opět sešli účastníci běhu na 5 a 10 km v Plzni v Lobzích, kde v podvečer absolvovali oba závody.

Typické letní počasí mnoho běžců odradilo

V letošním roce je počasí k běžcům velmi přívětivé, a kromě prvního závodu, kdy teplota byla jen 15 °C, se ostatní závody konaly za velmi vysokých teplot nad 25 °C. Hodně lidí tato skutečnost ovlivnila a zůstali doma a také více závodníků se nakonec přihlásilo na kratší závod 5 km, který se díky větší účasti stal hlavním závodem úterního podvečera v Plzni.

Jedná se o obrátkový rovinatý silniční závod, který vede podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu Běžecká tour VAŠÍ LIGY Plzeň. Více informací o srpnovém závodě najdete v termínovce.

I přes menší účast jsou výsledné časy výtečné

Početně tedy více obsazená pětka se běžela i přes vysokou teplotu od začátku velmi svižně. Už na druhém kilometru si malý náskok vytvořil Tomáš Koranda, který ho udržel až do cíle a v čase 18:32 minut zvítězil. Druhý v cíli Tomáš Friedl předvedl svůj vysoký standard a druhé místo časem 18:52 si bezpečně pohlídal. Pro pomyslnou bronzovou medaili si doběhl Pavel Rataj (19:51).

Mezi ženami si první místo držela od startu až do cíle Bára Šturmová z Plzně, která navíc v cíli prozradila: „Po druhých místech jsem se dnes konečně dočkala vítězství, což mne nesmírně těší.“ Vítězný čas má hodnotu 21:08 minut. Druhé místo patří Janě Tolarové (22:23) a třetí doběhla Oldřiška Ciprová (24:40).

Na desítce se mezi muži urputně bojovalo o vítězství

Na start desítky se postavilo jen 12 borců, z toho dvě ženy. Ale i tak se bojovalo o každou vteřinku. Na těchto závodech totiž mnozí borci závodí sami se sebou a svým časem a mnohdy si právě zde utvářejí své nové osobní rekordy. Hlavní favorit závodu Tomáš Hofhans dnes měl dva velké konkurenty a jak se nakonec ukázalo, tak oba byli nad jeho síly. Vítězství nakonec v závěru pro sebe uhájil Stanislav Rada v čase 36:34 minut. Jen 5 vteřin na ním na druhém místě skončil Jakub Fichtl (36:39), a třetí místo patří již zmiňovanému Tomášovi Hofhansovi (38:26), který v cíli skromně poznamenal: „Oba mí dnešní přemožitelé byli prostě lepší, takže již gratuluji.“

V ženské kategorii, jak už bylo uvedeno, byly dvě závodnice. Zvítězila Blanka Šindelářová, která se ale statečně prala s muži, a nakonec i výsledný čas, v úmorném vedru, je velmi krásný, a to 43:07 minut. Druhá žena Johana Přikrylová doběhla v čase 55:23 minut.

Plzeňské závody VAŠE LIGA už mají tradici

Závody z tohoto seriálu se konají v Plzni již druhým rokem a našly si spoustu příznivců, kteří se pravidelně zúčastňují ať už na pěti nebo desetikilometrové trati. Velký díky patří samozřejmě pořadatelům, což je vždy příslibem do budoucna. Navíc, pokaždé jsou pro téměř všechny účastníky připraveny velmi zajímavé ceny, a to je také velký bonus a lákadlo pro ty, kteří ještě váhají, zda se zúčastnit onoho závodu.

Úvodní foto: Tomáš Liška