Outdoorová značka Lowa představuje kvalitní běžeckou obuv do terénu

Outdoorová značka Lowa představuje kvalitní běžeckou obuv do terénu

V roce 2022 uvedla LOWA na trh zcela novou kolekci ALL TERRAIN RUNNING by LOWA (ATR). Tato kolekce je speciálně navržena pro běh a rychlý pohyb v náročném terénu a poskytuje boty se špičkovými parametry. Od roku 2024 je tato kolekce rozšířena o modely s membránou Goretex. Prozatím jsou v nabídce 3 modelové řady“ Amplux, Citux a Fortux. Amplux je univerzální bota na běžné každodenní tréninky v terénu, Citux je určená na závody a Fortux na ultra běhy.

Vývojový tým LOWA je obzvláště hrdý na nový typ mezipodešve použitý v modelech CITUX a AMPLUX. U obou modelů jsou kombinovány EVA materiály různé síly s uhlíkem vyztuženou nylonovou základní deskou. Boty těží z lehkosti a odrazových vlastností karbonu. Přesto nejsou přehnaně tuhé a může je používat každý běžec, nejen profesionál. Lowa navíc používá vlastní gumovou směs.

Svršek byl navržen tak, aby boty poskytovaly extra podporu a ochranu během trailových běhů. REPTEX na podkladové síťovině zvyšuje životnost i stabilitu obuvi. Je to forma PU pěny, která je vstřikována na jednovrstvou síťovinu. Ochranná vrstva vytvořená tímto procesem spolu s patním stabilizátorem poskytují značnou míru přidané ochrany a prodlužují životnost svršku.

Recenze LOWA AMPLUX

Bota LOWA AMPLUX je určena pro běh v terénu. Poskytuje nejen vynikající trakci, ale také odpružení. Svršek je bezešvý ze syntetické prodyšné textilie s nástřikem REPTEX s vodoodpudivou úpravou, pata i špička jsou zesíleny ABS vrstvou. Podšívka je tvořena prodyšnou textilií. Podešev LOWA TRAC T má drop 6 mm a skládá se z uhlíkem vyztuženého nylonového stabilizátoru (15 % C). Robustní pryžový běhoun má hloubku desénu 4,5 mm. O pohodlí při dlouhém běhu se stará polstrování v oblasti límce a paty.

Parametry (AMPLUX)
Svršek: bezešvý, textilní (syntetika)
Podšívka: textilní, vysoce prodyšná
Podešev: LOWA® TRAC® T, vysoce přilnavá pryžová směs
Mezipodešev s trojitou hustotou: měkčí tlumící vrstva DYNEVA prochází celou délkou boty. Dva komponenty vnější skořepiny poskytují dodatečné odpružení v zadní části chodidla i dobré vedení ve střední a přední části. Měkčí patní část zajišťuje optimální odpružení v oblasti došlapu.
Stabilizátor: karbonem vyztužená (15 %) nylonová odrazová deska
Drop: 6 mm
Hmotnost: 560 g/pár (UK 8), 490 g/pár (UK 5)

Lowa AMPLUX 2

Trailová běžecká bota AMPLUX 2 je inovovaná verze modelu AMPLUX, na které spolupracovali sportovci z týmu LOWA TRAIL RACERS. Změna je hlavně v tom, že mezipodešev LOWA® DYNAEVA® má zvýrazněný ohyb typu Rocker a rovněž obsahuje karbonem vyztužený stabilizátor s 15 % uhlíku. Dva komponenty vnější skořepiny poskytují dodatečné odpružení v zadní části chodidla, stejně jako vedení a přímou zpětnou vazbu ve střední a přední části. Měkčí patní část poskytuje optimální odpružení v oblasti doskoku. Mezipodešev tedy byla optimalizována tak, aby se vylepšily tlumicí a valivé vlastnosti. Nepatrně se tím zvýšila hmotnost boty (590 g/pár ve velikosti UK 8).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: