OlfinCar Trutnovský půlmaraton přilákal na 500 závodníků. Nejrychleji běželi Khýrová a Timashov. Na startu štafety se ukázala i Eva Vrabcová Nývltová

V neděli 29. května se za horkého slunečného počasí uskutečnil 1. ročník OLFINCAR Trutnovského půlmaratonu, který ovládli zahraniční běžci. Na start se postavilo téměř 500 běžců a běžkyň.

Desítku ovládli Lukasz Kondratowitz a Tereza Jakoubková

Jako první na trať vyběhli závodníci na 10 km, kde si s letním počasím nejlépe poradil polský závodník Lukasz Kondratowitz, který si doběhl pro čas 35:59.81. Druhou příčku obsadil s výkonem 36:10.69 Jindřich Král, třetí pak se ztrátou 2 minuty a 21 vteřin cílovou čáru proťal Petr Ulrich.

V ženách dominovala s výkonem 48:24.52 Tereza Jakoubková, druhá doběhla Dita Gnolová s časem 50:41.06, třetí příčku pak získala s výkonem 50:41.24 Pavla Libnarová.

Zlatým hřebem celého dne byl půlmaraton

Zlatým hřebem celého dne však byl hlavní závod na certifikované trati na 21,097 km, který vedl jak historickou částí, tak i kolem řeky Úpy, závodníci si mohli tedy užít nejenom centrum města, ale i blízkou přírodu.

Absolutním vítězem půlmaratonu se stal Volodymyr Timashov, který se cílovou čárou prohnal v čase 1:15:27.82. Se ztrátou 22 vteřin jako druhý do cíle doběhl Pavel Brýdl, třetí příčku si pak vybojoval s výkonem 1:16:14.64 Milan Janata.

V ženské kategorii byla nejrychlejší Aneta Khýrová, jejíž čas 1:29.33 s přehledem stačil na první místo. Se ztrátou 11 minut a 13 vteřin druhé místo získala Johana Urbanová, která doběhla s náskokem 1-né minuty před třetí Lenkou Tomášovou.

Štafetu běžela i Eva Vrabcová Nývltová

Pro ty, kteří si netroufli na celou půlmaratonskou trasu, mohli běžet jako čtyřčlenná štafeta, tedy 4 x 5,25 km. Na startu štafety se ukázala i Eva Vrabcová Nývltová, která sice kvůli drobným zdravotním problémům nemohla běžet půlmaraton, ale i tak si závod skvěle užila.

Program byl tradičně připraven i pro děti, které si mohly poměřit své síly na tratích od 100 m do 2,4 km. Samozřejmostí byl i bohatý doprovodný program, jako malování na obličej, koloběžky KOSTKA, masáže, skákací hrad, testování sportovního oblečení a obuvi a další.